Burun Ameliyatı

Günlük yaşantımızda yüzümüz konuşmalarımızın aynası olarak görev yapmaktadır.Üzüldüğümüzde düşen kaşlarımız,sevindiğimizde sırıtan dudaklarımız,bir olguyu istemediğimizde çıkardığımız bazı mimik ve jestler.İşte tüm bu organlarımız bizim içimizde sessizce konuştuğumuz cümleleri dışarıya sessizce aktaran dilimiz görevini üstlenmektedir.Burunda bu jest ve mimikleri dışarıya aktaran bir organımızdır.

Burnumuzun asıl görevi olan nefes alma işlevini sağlam yapamadığı, istenilen mimikleri yerine getirmediğinde bilmeliyiz ki burnumuzda bir sıkıntı vardır. Burnumuz rahatsızlık olarak en kolay tedavi edilebilen bir organımızdır. Burnumuzdaki sıkıntıları çok basit burun ameliyatlarıyla ortadan kaldırabiliyoruz.

Burun ameliyatı günümüzde oldukça yaygın yapılan basit bir ameliyattır. Burnumuzda değişik sıkıntılar olabilir. Burunda et olması, burunda kemik eğriliği olması veyada burunda doğuştan eğrilik olmasıdır. Hatta hiç bir sıkıntı olmasa bile estetik olsun diyerek birçok kişi burun estetiği yaptırmaktadır. Burun ameliyatı konusunda ülkemiz tıp’ta oldukça ilerlemiştir. Kulak-Burun-Boğaz yani KBB uzmanları ülkemizde oldukça iyi tedaviler uygulamaktadır.2012 yılına yeni girmiş olduğumuz şu aylarda ülkemizin her ilinde iler uzmanlık sağlamış hekimler devletimizin sağlık kurumlarında görev vermektedir.

Burun ameliyatı konusunda devletimizin büyük uğraşlarla hayata geçirdiği bir çok yenilikler vardır. Ülkemizde devlet hastanelerinde yapılan burun ameliyatlarında ,hasta SGK lı bir çalışan ve/yada çalışan üzerinden SGK lı ise ameliyat yapan doktora hiçbir ek ücret ödenilmemektedir. Geçmiş yıllarda bıçak parası veya başka adlar altında hastalardan alınan ücretler tamamen yasaklanmıştır. Bıçak parası isteyen bir doktor görevinde rüşvet alıyor olarak görünecektir. Böyle bir ücret isteyen doktorlara kesinlikle ödeme yapmayınız ve hemen  o doktoru birim amirlerine şikayette bulununuz.

Son Yorumlar
 1. Melisa
 2. ece
 3. meral
 4. şengül
 5. engin
 6. özcan

Yorum Yazarken Türkçe Kurallarına Uyarak Yazınız Lütfen!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • Yazının Bağlantısı: Burun Ameliyatı
 • Tarih: 20 Mart 2022
 • Yazının Kategorisi: Sağlık
 • Yazar:
 • Bu yazıyı RSS ile Takip Et
 • Diğer kaynaklarda arayın: Burun Ameliyatı
 • Etiketler:, , , , , , ,