Kategoriler
E-Hizmetler E-SGK

İlk İşe Giriş Tarihi Sorgulama

Eemeklilik yaşının hesaplanabilmesi için işe ilk giriş tarihiniz çok öenmlidir.Bu nedenle ziyaretçilerimiz tarafından bizlere iletilen önemli konulardan biride ilk işe giriş tarihini nasıl öğrenebilirim.SSK ilk işe giriş tarihi öğrenmeden bir çok e-sgk hesaplama işlemlerini gerçekleştiremiyorsunuz.Bunlardan biride emeklilik hesaplaması olabailir.Bir çalışanın emekliğiğinin hesaplanabilmesi için iş ilk giriş tarihi yani ilk ssk giriş kaydının yapıldığı gün ele alınmaktadır.

SGK resmi sitesinde bilindiği gibi “ne zaman emeli olabilirim” uygulama yer almaktadır.Bu uygulamayı kullanabilmemiz için ilk işe giriş tarihimizi bilmemiz gereklidir.Bu yazımızda sizlere ilk işe giriş tarihinizi nerden ve nasıl öğrenebikleceğiniiz detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle bu “https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/” sayfaya giriş yapıp aşağıda resimde gördüğünüz bilgileri dolduracaksınız;
ilk işe giriş tarihi sorgulama

Sırayla Doldurulacak bilgiler şu şekildedir;

  Uyruk
  T.C Kimlik No
  Nüfus İl
  Cilt No
  Doğum Yılı
  Güvenlik Kod

Bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra karşınıza bu şekilde bir ekran gelecektir.
Ok ile gösterilen yerdeki Hizmet Bilgisi tıkladığınızda Hizmet Bilgisi 4A ve Hizmet Bilgisi 4B şeklinde iki 2 seçenek çıkmaktadır.Size uygun hizmet bilgisi tıkladığınız karşınıza şu şekilde bir ekran gelecektir.
ilk-işe-giriş-tarihi-2

Resimde daire içine alınan kısım işe ilk giriş tarihinizi gösterecektir.
işe-ilk-giriş-tarihi5

Kategoriler
SGK SORGULAMA

Emekli Aylığı Hesaplama

Emeklilik Hesaplama

Emekli aylığı hesaplama kişilere göre değişiklik gösterir. Nedeni ise her kişinin çalışırkenki prim ödeme durumu birbirinden farklıdır. Kimi kişiler tavandan kimi kişiler ise tabandan ödeme gerçekleştirirler. Emekli aylığı hesaplama konusu özellikle birçok kişi tarafından internet üzerindeki hesaplayıcılar tarafından hesaplanan bir durumdur. Artık günümüzde internet yardımı ile birlikte birçok hesaplama gerçekleştirilmekte ve hesaplayıcılar bu konuda yanılma payı olmadan işlem gerçekleştirmekteler dir. Dolayısı ile dizde bu bilgileri doldurarak istediğinizi bilgileri görebilirsiniz. İkramiye bilgilerinizi görüntüleyerek istediğiniz bilgilere sahip olabilirsiniz.

SGK Emekli Aylığı Hesaplama

Siteyi unutmadan tekrar kontrolünü yapabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi girdiğinizde ve sizden istenilen bilgilerinizi girdiğinizde örneğin kıdem, derece, hizmet ayı, ek gösterge, tazminat gibi birçok bilgiden sonra sizde istediğinizi bilgileri kontrol edebiliyor olacaksınız. Emeklilik tabi ki herkes için önemli dolayısı ile herkes ve her çalışan kişi uzun yıllar boyunca çalışmasının karşılığı almak istiyor.

Emekli Maaşı Hesaplama

Dolayısı ile bu çalışmanın karşılığı da tabi ki emekli maaşı olarak ödüllendiriliyor. sizde emekli maaşı hesaplama konunuz la alakalı olarak özellikle alacağınız maaşın ne kadar olduğunu bilmek istiyorsanız vakit kaybetmeden internet üzerindeki hesaplayıcılardan destek alın birkaç bilginizi girerek işlem gerçekleştirebilir ve ayrıca hesaplama yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli maaşı bazı özel iş yerlerinde yüksekten ödenmekte olup emekli maaşı ile birlikte özellikle gününüzü bekleyebilir ve heyecan içinde olabilirsiniz. Birçok hesaplama yöntemi olup istediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Emekli aylığı hesaplamaları prim değişimine göre kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. maaşların değişiklik göstermesinin nedeni prim konularındaki değişmeler ve güncellemelerdir. Emekli aylığı hesaplama hakkında ayrıca internette birçok değişik bilgi yazmakta olup kişiler arası birçok maaş farklılıkları gözükmektedir.

Sgk Emekli Maaşı Hesaplama

Maaşların farklılık göstermesi nedeni ile birlikte istediğiniz birçok hesaplama yöntemini kolaylıkla bulabilir ve ayrıca maaş hesaplamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Çalışma gününüz prim gününüz çalıştığınız yıl baz alınarak işlem gerçekleştirilmekte olup çalışma yılınız bu konuda oldukça önemli ve sigorta olup primlerinizin ödendiği tarih oldukça önemlidir.prim gününüz hesaplanırken bir çok kırılımdan faydalanılmaktadır. Emeklilik yaş hesaplama ve maaş hesaplama durumları her kişiye ve her çalışana göre değişiklik göstermektedir.

 

EMEKLİ AYLIĞI HESABINIZI SİZE UYGUN LİNKE TIKLAYARAK SORGULAYABİLİRSİNİZ!

 

–> Kamu Çalışanları

–> Hizmet Akdi İle Çalışanlar

 

İntibak fark işlemleri sorgulamak tıklayınız…

 

 

Kategoriler
SGK SORGULAMA

Emeklilik Yaşı Hesabı

SSK Emeklilik Yaşı Hesabı

Emeklilik yaşı hesaplama tabloları internet üzerinde kolaylıkla bulabileceğiniz bir hesaplama tablosu ile birlikte sizlere sunulmakta ve yaş hesabını çözemeyen ve öğrenmek isteyen birçok kişiye sunulmakta olan bir hizmettir. Eskiden düşünüldüğünde kuyrukta beklemek sgk önlerinde sırada beklemek bir bilgiye ulaşabilmek için birçok zaman harcamak gibi birçok sıkıntı yaratan urum bulunmaktaydı. Aslında internetin hayatımıza girmesi ile birlikte yaşam biçimimizde değişmiş olup birçok kişi  gibi bizde kendi hesaplamalarımızı belli şablonlar üzerinden gerçekleştiriyor ve öğreniyoruz.

Emekli yaşı hesabı tablosu ve bilgilendirmesi artık birçok hesaplayıcı yöntemi ile gerçekleştiriliyor.sizde en güvenilir ortamda bu bilgilerinizi öğrenebilir ve yaş hesaplama tablolarında hangi yaşta emekli olabileceğinizi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sgk Emeklilik Yaşı Hesabı

Dolayısı ile sizin emekli olacağınız yaş ne ise siz ondan sonraki aydan itibaren emekli maaşı almaya başlıyor olacaksınız. Bu bağlamda sgk prim gününüzün dolması ve yaşınızı beklemeniz gerekmektedir. Sizde yaş sınırını aşıyorsanız o halde internetten bu konu ile de ilgili birçok bilgiye sahip olabilir ve öğrenebilirsiniz. Emeklilik yaşı hesabı tablolarında her şey ince ayrıntısına kadar var. Emekli sgk dan emekli, bağkur dan emekli mağlulen emekli gibi birçok emeklilik durumu ile ilgili hesaplayıcılar bulunmakta olup birçoğu hakkında bilgi alabilmeniz mümkündür.

Bağkur Emeklilik Yaşı Hesabı

Bilgileri doğru olarak alabilmeniz için özellikle sgk priminiz önemli olup kaç gün üzerinden hesaplama yapıldığınızda bulabilir ve ona göre işlem gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilik yaşı hesaplamaları ile ilgili olarak bir çok kişinin hesaplama tabloları üzerinden işlem yaptığını görebilir ve sizde kısaca öğrenmeye başlayabilirsiniz. internet üzerinden kısa bir araştırma ile birçok işinizi gerçekleştirebilir ve emeklilik yaşı hesabı yapabilirsiniz.

Memur Emeklilik Yaşı Hesabı

Örneğin sgk emeklilik yaşı hesaplama sayfasını açıyorsunuz doğum tarihi kısmını dolduruyorsunuz, sgk prim gün sayısı dolduruyorsunuz, hizmete başladığınız gün sayısı dolduruyorsunuz ve bilgilere ulaşıyorsunuz kısa bir işlem olup detaylı tüm bilgileri size vermekte ve sizde detaylı olarak inceleyebilmekte olmaktasınız. Emeklilik yaşı hesaplama olduğu gibi ayrıca da emeklilik gün sayınız bağkur gün sayınız mağlul en gün sayınız ve emeklilik yaşınız gibi birçok kapsama altında olabilecek ve sizde kolaylıkla bu bilgilere erişebiliyor olabileceksiniz.

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı Hesabı

Emeklilik emekliliğine az kalmış ve ya kalmamış birçok kinin tabi ki hayali kişiler uzun yıllar çalışmalarının karşılığını almak istiyorlar ancak günümüzde baktığımızda çalışmaların karşılığı bana kalırsa bu şekilde olmamalı ve emekli maaşları oldukça düşük olarak gözlemlenmekte ve belirlenmektedir. Özellikle yurt dışında durum bu şekilde değildir. Ne yazık ki Türkiye de emekli maaşları oldukça düşük seyretmektedir. Bu konuda da çalışmalar yapılsa ve emekli maaşları biraz yükselse belki insanlar da biraz oh diyebileceklerdir.

Emekli maaş yaş hesaplama bilgileri belirttiğimiz üzere hiç bilmeyen kişiler için özellikle internette hesaplayıcılar üzerinden kolaylıkla yapılmakta olup belirlenmektedir.sizde kolaylıkla bu hesaplama tablolarını bulabilir ve hesaplama yapabilirsiniz

EMEKLİLİK HESABINIZI SİZE UYGUN LİNKE TIKLAYARAK SORGULAYABİLİRSİNİZ!

–> Kendi Nam ve Hesabına Çalışanlar

–> Kamu Çalışanları

–> Hizmet Akdi İle Çalışanlar

Kategoriler
SGK SORGULAMA

Emeklilik Hesaplama

Emeklilik Sorgulama

Devletimizin mükemmel hizmetlerinden biri olan emeklilik hesaplama sistemi vatandaşalrımızın hizmetindedir.Ülkemizde yaklaşık oniki milyon kamu çalışanı,onbeş milyon sigortalı çalışan ve yaklaşık sekiz milyon bağkurlu vatandaşlarımızın daima akıllarında olan işlemlerin başında emeklilik hesaplama veyada nezaman emekli olabilirim sorusu gecmektedir.

Emeklilik sorgulama sistemi ile artık bu işlem çok kolay bir hale gelmiştir.Yapmanız gerekenler ise bu sayfanın altında verilen emeklilik hesaplama linkinden devletimizin sitesine yönleniyorsunuz.

Emeklilik hesaplama için gereken evrakalr ise sadece kimlik bilgilerinizi , işe başlama  tarihiniz vede işinizdeki 3600 iş gününü nezaman ,hangi tarihte doldurmuş olduğunuzu bilmektir.Emeklilik sorgulamak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

EMEKLİLİK HESABINIZI SİZE UYGUN LİNKE TIKLAYARAK SORGULAYABİLİRSİNİZ!

–> Kendi Nam ve Hesabına Çalışanlar

–> Kamu Çalışanları

–> Hizmet Akdi İle Çalışanlar