Kategoriler
Bilgi Bankası

SGK Şifre Formu

SGK Şifre Formu

Sgk şifre formu ile birlikte internetten kolaylıkla işlem yapabilir ve istediğiniz zaman sgk ile ilgili tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sgk şifre formu ile birlikte sizde istediğiniz bir çok işlemi kolaylıkla yapabilir ve istediğiniz işlemleri sırası ile gerçekleştirebilirsiniz. Sgk şifre formları özel kullanıcı adı ve şifresi ile birlikte istediğiniz bir çok işlemi yapmanızı sağlar ve istediğiniz işlemleri de saatlerce devlet yerlerinde sırada beklemeden internetten kolayca yapılmasını sağlamaktadır. Sgk şifre formu ile ilgili olarak istediğiniz her tür durumda sizde kolaylıkla işlem yapabilir ve istediğiniz tüm evrakları hazırladığınız takdirde sizde sgk şifre formunu doldurarak şifre alabilirsiniz.

SGK Şifre Talep Formu

Sgk işleri uzun zaman alan ve vergi daireleri ve e bildirim girişi yapılması sağlanan ve bir çok e devlet işlerinin sürdürülmesinde kullanılan sgk şifre formu ile birlikte sizde zamandan tasarruf edebilirsiniz. işe giriş bildirgesi, işten çıkış ödenekler maaşlar emekli maaşı bağkur gibi bir çok durumda sizde internetten kolayca işlem yapmayı istersiniz değimli o halde en çok istediğin iz işlemleri kolayca yapabiliyor olmanız durumda sizde zamandan tasarruf edilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Sgk E Bildirge Formu

Sgk şifre formu ile birlikte kişisel bilgilerinizi doldurup istediğiniz formu istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Sgk formu ile birlikte kişisel bilgileriniz ve ayrıca işyerinizin adresi yazışma bilgileriniz iletişim bilgileriniz gibi birçok kızım doldurulması gereken alandır. Tüm alanları doldurup daha sonrada sgk şifre formu ile birlikte tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. O halde hemen vakit kaybetmeden bu konu hakkında internetten destek ve yardım alabilir ve detaylı ir çok açıklamayı da örnekler ve formlar ile birlikte bulabilirsiniz. internetten kolaylıkla bulabileceğiniz tüm bilgiler ile birlikte konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sgk Form Ve Dilekçeler

Kullanıcı adı ve şifre önemlidir. Kullanıcı adı ve şifre ile birlikte internet üzerinden zamandan tasarruf sağlayıp birçok işlemi kolaylıkla yapabilecek ve istediğiniz tüm işlemleri de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Sgk işlemleri oldukça zaman alan ve birçok işlerin de devlet işleri olması nedeni ile birlikte istediğiniz şifreleri alabilir ve kolaylıkla işlem yapabilirsiniz. O halde vakit kaybetmeyin ve kolayca internetten araştırma yapabilirsiniz. Araştırmalarınızda öncelikle kullanıcı adı ve şifre konusunda önem vermeniz gereken bir çok durumu bulabilir ve istediğiniz bir çok işlemi de kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Sgk Form Ve Dilekçeler İçin Tıklayınız.

Kategoriler
SGK SORGULAMA

Vergi Ödeme

Taşıt Vergi Ödeme

Ülkemiz E devlet ile tanıştıktan sonra hayatımızın bir çok alanında binlerce yenilik olmuştur.Teknolojiyi sonuna kadar kullanmasını öğrenmek bize zaman-para ve tatil olarak geri dönmüştür.2000 li yıllara kadar vatandaşlarımız bir borcunu-alacağını veya butür işlerini elden yapmak zorundaydı.E-devlet sistemi ile evinizde-iş yerinizde veyada tatil de bir tıkla tüm ödemelerinizi yapabilir,nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Mtv Vergi Ödeme

E-devlet hizmetlerinden biride E-vergi olmuştur.E-vergi ile bilgisayarınızdan  bir kaç dakikada vergi borcunuzu ödeyebilir,sgk priminizi yatırabilirsiniz.Üstelik bunları yapmak içinde ileri seviyede bilgisayar kullanımına ihtiyac yoktur,yani çok açıklayıcı ve kolay bir sistemdir.

E Vergi Levhası

E vergi sistemi ile vergi ödemesi yapmak için tc numaranızı,iletişim adresinizi,vergiye tabi olduğunuz vergi levhası bilgilerinizi bilmeniz yeterlidir.Vergi Ödemesi yapmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

 

Vergi Ödemek İçin Tıklayınız

Kategoriler
SGK SORGULAMA

E Devlet Hizmetleri

E Devlet

Türkiye’nin nüfusunun artmasıyla beraberinde gelen devlet ile ilgili işlemlerin yoğun olarak günlük isteklerde bulunulması, bu tarz işlemlerin sürelerinin artmasıyla her bireye yeterli vakit ayrılamıyordu. Bu sebeple gün içerisinde sırada olan birçok insanların mesai saati sonrasına kalmalarıyla diğer güne işlerinin aksaması gibi sorunlar oluşabiliyordu.

22 farklı devlet hizmetinin artık tek bir alan olarak E-Devlet Hizmetleri adı altında toplanmasıyla, bundan böyle birçok işleminizi kısa sürede ve en hızlı şekilde yapabileceksiniz. Hizmet almak veya iptal ettirmek gibi, buna benzer bütün merak ettiğiniz soru ve sorunlarınızı bundan böyle Turkiye.gov.tr üzerinden gerçekleştirebileceksiniz.

E Devlet Şifresi

Bir örnek vermek gerekirse, yeni doğan bir çocuğun nüfus kayıt işlemleriyle ilgili bilginiz yeterli değilse ve nasıl yapılmasıyla ilgili bilgi almak istiyorsanız, bunun için birçok devlet dairelerine giderek sadece bilgi için birkaç saatinizi harcamanıza gerek kalmayacak. Turkiye.gov.tr üzerinden çok kısa bir sürede yeterli bilgiye ulaşabilir, ne zaman kayıt yaptıracağınız ve nasıl alacağınız hakkında detaylı bilgiye sizlerde ulaşabileceksiniz.

Sadece bununla kısıtlı olmayan E-Devlet Hizmetleri içerisinde aynı zamanda dilerseniz motorlu taşıtlar vergilerinizin hesaplanma işlemlerinden işsizlik ödeneğine kadar başvurularınızı yapma gibi imkânlara da ulaşabilirsiniz. T.C. Kimlik Numarasını öğrenmek istiyorsanız da yine buradan tek bir panel üzerinden en hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.

E Devlet Giriş

PTT yoluyla yolladığınız bir mektup ya da bu tarz bir evrakınız mı var? Bu gibi evraklarınızın anlık olarak sistemde gözüken yerlerini takip etmek istiyorsanız da yine bu hizmet sayesinde en hızlı şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.Sizlere bu ve benzeri birçok hizmeti 3 ana konu üzerinden sunacak olan Turkiye.gov.tr, şu konular altından vatandaşlarına hizmet vermektedir;

  • Devlet
  • İş
  • Vatandaş

 

Devlet ile ilgili yapılabilir işlemler:

Türkiye Tarihi gibi genel konularla beraber Devlet, E-Devlet yoluyla vatandaşlara buradan birçok bakanlığın duyurusunu da sağlayacaktır. Böylelikle devletle ilgili duyurulara ulaşamayan vatandaşlarımız artık evlerinde ki internetleri ya da çevrelerinde ki internet kafeler yardımıyla bu gibi duyuru bilgilerine çok kısa zamanda ulaşabileceklerdir.

İş ile ilgili yapılabilir işlemler:

İşletme sahiplerini ilgilendiren, işletmelerin büyümesinde ve gelişmesiyle ilgili bilgileri içeren, çeşitli işlere verilen krediler, iç ve dış ile alakalı ticaret işleri, devlet vergisi ve ihale gibi bilgilerin tamamına bu kategoriden ulaşabileceksiniz.

Vatandaş ile ilgili yapılabilir işlemler:

Vatandaşın eğitiminden askerliğine, iş ve kariyerinden sosyal güvencesine, trafik ile ilgili bilgilendirmelerden yasal işlemlerle ilgili bilgilere kadar birçok konuyu kapsar. Ailevi konulardan sağlık konularına, özürlü vatandaşlarımız gibi birçok konularda bu kategori de bulunmaktadır.

E-Devlet Hizmetleri tamamen vatandaşların en kısa zamanda işlemlerini yapabilmeleri, en iyi şekilde hizmet alabilmeleri ve en yoğun zamanlarda bile duyurulardan saniyelik bir vakitlerini harcayarak ulaşmalarını sağlayan bir hizmet olarak açılmıştır. Artık sınır olmaksızın her Türk vatandaşını ilgilendiren Türkiye Cumhuriyet içerisinde ki birçok bilgi ve işlemler Turkiye.gov.tr adresinden rahatlıkla yapılabilir.


E Devlet Giriş İçin Tıklayınız.

Kategoriler
SGK SORGULAMA

E Devlet

E-Devlet Şifresi

E-devlet şifresi kısa bir süre önce hayatımıza girdi ve zorunluluk halini aldı. Kişiler e-devlet şifresi ile birlikte birçok işini internet üzerinden gerçekleştirebilmektedirler. Dolayısı ile e devlet şifresi birlikte zorunlu hale geldiği andan ibaren birçok kişi ptt lere koştu kendisine özel şifresini alabilmek adına ancak pttler de de yoğunluk nedeni ile şifreler azalacak gibi gözüküyor. E- devlet şifresi ile birçok işlem yapılabildiği gibi ayrıca sgk işlerinizin tamamını kontrol edebileceğiniz bir internet ortamı diyebiliriz.

Devlet E Şifresi

Dolayısı ile bu ortamda siz tc kimlik numaranız ile giriş yaptığınızda tüm bilgileriniz ortaya çıkmaktadır. Ve siz kimsiniz, daha önce çalıştığınız yerler, ilk sgk girişiniz, ne zaman çıkış yaptınız gibi birçok durumu görebiliyor ve sigorta primlerinizi de ayrıca takip edebiliyorsunuz. Sigorta primlerinizi takip etmeniz ve sigortanızın başlayıp başlamadığını öğrenmek veya aylık olarak sigortanız ödeniyor mu bunları bilmeniz açısından bu durum çok iyi ve herkesin kendine özgü bir şifresi olması çok iyi ve güvenilir bir durum haline geldi. Artık teknoloji çağındayız ve bu durum da teknolojini,n yanında bir durum hali ile. Dolayısı ile size e- devlet şifreniz ile birlikte birçok işinizi yapabilir ve internetten kişisel sgk durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

E Devlet Hizmet Dökümü

E-devlet şifresi nerelerde kullanılır? Aslında birçok yerde kullanılır. Kredi çekmek için gerekli, askerlik sorgulaması için gerekli,vergi levhası değişikliği için gerekli,sağlık bakanlığı sorgulama için gerekli en önemlisi sizin kişisel haklarınızın olduğunu belirten bir şifre . e-devlet şifresi 2010 yılında hayatımıza girdi ancak şimdilerde şifre kalmadı söylenmektedir. Dolayısı ile sizde en kısa sürede bir e-devlet şifresi alırsanız işlerinizi kolaylıkla yapabiliyor olursunuz. Örneğin kredi çekmek için bankaya gittiğinizde geri çevrilmezsiniz, örneğin askerlik durumunuzu şubeye gitmeden sorgulama yapabilir öğrenebilirsiniz. Sağlık bakanlığı araştırmalarınızı bu şifre ile birlikte yapabilirsiniz. Sizin için anlamı ve önemi büyük olan bu şifre sayesinde artık tüm işlemler internet üzerinden topluca yapılabilmektedir.

E Devlet Şifre Değiştirme

Sizde www. turkiye.gov.tr adresine girerek birçok işlem yapabilir ve şikayetlerinizi dilekleriniz de dile getirebilir ve bu şifreniz sayesinde bireysel olarak dilekçe gönderebilirsiniz. Önemli bir şifre olup herkeste olması zorunlu bir şifredir. Onun dışında devlet ile alakalı hiçbir işinizi de yapamıyor olursunuz. Ayrıca e- devlet şifreniz ile birlikte kendi nüfus bilgi sorgulamanızı ve işlemlerinizi nüfus müdürlüğüne gitmeye gerek kalmadan kendiniz yapabiliyorsunuz. Örneğin işten ayrıldıysanız ve iş kur ödeneği hakkına eriştiyseniz o halde işkur ile ilgili tüm bağlantılarınızı e-devlet şifreniz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

E Devlet Giriş

Sizde e devlet şifrenizi kullanarak kendi hayatınızı bir bağlamda kolaylaştırmış olacaksınız. Ayrıca öğrenci bilgilerinize kendinizin bilgilerine de ulaşmanız mümkün örneğin milli eğitim bakanlığı sitesine girerek e- devlet şifreniz ile birlikte birçok işinizi yapabilir ve kendi öğrencilik bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Hayatımızı kolaylaştıran bu şifre sayesinde artık yorulmadan birçok işi ve işlemi kendimiz internetten online olarak gerçekleştirebiliyoruz.

Dolayısı ile teknolojinin faydaları bu bağlamda karşımıza çıkıyor ve bizim işimizi kolaylaştırıyor. Sizde bu şifrenizi hemen ptt ye giderek alın ve takip edin şu aralar şifre birmiş olabilir ama bu yoğunluk sürecinden kaynaklı en kısa zamanda şifrenizi alarak tüm işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilrisiniz

E Devlet Sistemine Giriş İçin Tıklayınız.

Kategoriler
SGK SORGULAMA

E Devlet Şifresi

E Devlet Şifresi Nedir

Son yapılandırmayla birlikte Türkiye Cumhuriyeti içerisinde birçok bilgi ve işlemlerin kısa zamanda yapılabilmesi için vatandaşlar açısından oldukça rahat bir site olan Turkiye.gov.tr artık hizmete girmiştir.E Devlet Hizmetini kullanabilmeniz için Turkiye.gov.tr adresine üye girişinizi yapabilmeniz gerekiyor. Burada ki birçok hizmetten faydalanabilmek, burada ki hizmetlerle ilgili bilgi almak ve birçok duyuruları anında öğrenmeniz için önemli bir işlem olan e-devlet şifresini kısa sürede Türkiye’de bulunan PTT Merkez Müdürlüklerinden alınabilir.

E Devlet Şifresi Almak

E-devlet şifresi almak için sizlerde semtinize en yakın olan PTT Merkez Müdürlüğüne kendiniz giderek, T.C. Kimlik numaranızı vermeniz dahilinde kimliğinizi de göstererek 1 TL karşılığında en hızlı şekilde şifrenizi alabilirsiniz. PTT Merkez Müdürlüklerine kişinin şahsi olarak kendisinin başvurmasının sebeplerinden birisi de bireyin şifresinin çalınması gibi problemleri gidermek amaçlı yapılan bir uygulamadır.Eğer ki yurtdışında yaşayan bir vatandaşsanız, çok kısa bir zamanda bu hizmetten yararlanabilir ve şifrenizi de Başkonsolosluklardan rahatlıkla temin edebilirsiniz. 1 Mart 2011 tarihi itibariyle ücretsiz bir şekilde temininizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

E Devlet Şifresi Nasıl Alınır

Örneğin anneniz için almak istediğiniz ­E devlet şifresi için annenizin T.C. kimlik numarasını götürmeniz yeterli değildir. Çünkü her vatandaşın kendine özel olarak sunulacağından dolayı e-devlet şifresi almak da her vatandaşın kendi yapması gereken bir durumdur. Bu nedenle I. Sınıf akraba dahi olsanız, vatandaş kendi şifresi dışında başkalarının şifresine hiçbir şekilde ulaşamaz.

E Devlet Şifresi Önemi

Bir başka uyarı ise E-devlet şifresi önemidir. Günümüzde birçok internet korsanlarının olmasıyla beraberinde gelen şifre çalma uygulamaları da çok yapılmaktadır. Bu nedenle alınan sisteme ait olan şifrelerinizi en kısa zaman içerisinde giriş yaptıktan sonra değiştirmeli, değiştirerek güvenliğinizi sağlamalısınız.  Eğer ki yeterli güvenlik uygulamanızı sağlamazsanız, şifrenizi öğrenecek olan her vatandaşın rahatlıkla sizin adınıza E-devlet üzerinden gerekli işlemleri yapabilme hakkında sahip olabileceğinden dolayı E devlet şifresi önemi oldukça büyüktür.

E Devlet Şifresi Değiştirme

Şifre değiştirmenizi 1 defalığına mahsus ilk giriş anında sistem isteyecektir. Bu sebeple E devlet şifresi değiştirmek için illa ki unutmama gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Size verilen şifrenizin başkası tarafından öğrenilmemesi, öğrenilse bile öğrenilmiş olan şifreyle işlem yapamaması için şifrenizi ilk girişinizi tamamladıktan en kısa sürede yeni şifreyle değiştirerek not ediniz.

Kategoriler
Bilgi Bankası

E-Kesenek

Kesenek Bilgi Sistemi

E-devlet uygulaması hayatımıza 2008 yılında girmiştir.Bu uygulama ile tüm resmi işlemlerimizi internet üzerinden yapabilmekteyiz.Bu resmi işlemlerimizi yapmak için çok iyi derece bilgisayar kullanımı bilmek gerekmiyor.Kullanıcı adı ve şifre alma vede bunları kimseyle paylaşmadan muhafaza etmek yeterlidir.

E-Kesenek Nedir

E-kesenek sistemi e-devlet uygulamalarından birtanesidir.E-kesenek sistemi ile sgk lı tüm çalışanlar aldıkları maaşlarından nekadar sgk primi kesiliyor bilgisine ulaşabilmektedir.Bu bilgi ile devlete nekadar vergi ödediğinide tespit edebilmektedir.

E-Kesenek Bilgi Sistemi

E-Kesenek aslında insanların iyiliği üzerine kurulmuş bir sistemdir.İnsanlar zorunlu olarakta olsa geleceği için bir çalışma yapmaktadır.E-kesenek uygulamasıyla kesilen ücretler kişiye ilerleyen yıllarda emekli maaşı ve emekli ikramiyesi olarak dönecektir.

E-kesenek bilgi sistemiyle e-kesenek hakkında tüm bilgilere ulaşabilir ve hakkınızdaki sorgulamayı yapabilirsiniz.E-kesenek bilgi sistemine ulaşmak için aşağıdaki linke yıklayınız.

 

E-Kesenek Bilgi Sistemi İçin Tıklayınız

Kategoriler
SGK SORGULAMA

Vergi Borcu Sorgulama

Vergi Borcu Sorgulama

E-devlet sisteminin vatandaşlarımızın kullanımına  sunduğu mükemmel hizmetlerden biriside internetten vergi borcu sorgulama bölümünden vergi borcunu öğrenmedir. 2000 li yılların başına kadar e-devlet sistemi gelişmiş olmadığından vergi dairelerinde saatlerce kuyruk beklenir ve gününüz yarısından fazlası buralarda heba olurdu.

Artık böyle değil kişisel vergi numaranızı,bunun yanında işyeri sahipleri için vergi levhası numarası vb. birkaç bilgi ile internet üzerinden iki dakikada borcunuz olup-olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Vergi borcu sorgulama sistemini kullanmak için aşırı bir bilgisayar bilgisine sahip olmanız gerekmemektedir.Vergi borcu sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayıp internet vergi dairesine kişisel bilgileriniz ile giriş yapınız.

Vergi Borcu Sorgulama

Kategoriler
Sağlık

Muayene Katılım Payı

Muayene Katılım Payı Ücretleri Değişti

Devletimiz ayakta tedavi katılım payı ücretleri yani muayene katılım payı Sosya Güvenlik Kurumunun sağlık uygulama tebligatını 28 şubat 2012 tarihinde değiştirmesiyle ayakta tedavi payı katılım ücretleribde bir değişikliğe gitti.

Bu değişikliğe göre birinci basamak sağlık hizmeti sunucuları olan devlet hastanelerinde ve sağlık ocaklarında yapılan hekim ve diş hekimi tedavilerinde muayene ücreti alınmayacak olup sadece reçete başı 3 tl ödenecektir.

Muayene katılım payı birinci basamak sağlık sunucularında böyle iken ikinci basamak sağlık sunucuları,üçüncü basamak sağlık sunucularında ve özel sağlık sunucularında farklı olup bu bilgilerde aşağıda verilmiştir.

1- Muayene katılım payı ikinci basamak sağlık hizmeti veren sunucularda ise önceden 8 tl muayene katılım payı öderken 5 tl ye düşürülmüştür.

2- Özel sağlık hizmeti veren sunucularda ise daha önce 15 tl olan muayene katılım payı ücreti 12 tl ye düşürülmüştür.

Not: Bu muayene katılım payındaki fiyat düşüşleri 8 mart 2012 tarihinden sonra gecerli olacaktır.

Reçete başına 3 kutu ilaca kadar 3 tl ödenirken 3 kutunun üzerindeki ilaçlarda her ilaç başına 1 tl ödenecektir.Enjaktebe formlar ve serumlar için reçetedeki sayıya bakılmaksızın her ilaç başına 1 tl ödenecektir.

Muayene Katılım Payı Sorgulama

Muayene Katılım Payı sorgulaması yapmak için e-devlet şifrenizle e devlet sistemine girmeniz gerekmektedir.E-devlet sisteminden başka bi sitede Muayene Katılım Payı sorgulaması yapılamaz.Lütfen sahtekar sitelere itibar etmeyiniz.Muayene katılım payı sorgulamak ve e-devlet sistemine giriş için aşağıdaki linke tıklayınız.

E-devlet Sistemine Giriş İçin Tıklayınız

 

 

Kategoriler
E-SGK

E-Devlet

E-Devlet nedir

E-Devlet sistemi ülkemizin son 20 yıldır kazanmış olduğu en büyük nimetlerin başında gelmektedir.E-devlet sistemiyle tanışmadan önceki yıllarımızda bi evrağımız hakkında bilgi sahibi olmak için saatlerce adliyede,vergi dairesinde,mal müdürlüklerinde vb.resmi dairelerde sıra beklerdik.İşte bizleri bu dertten kurtaran sistemin adı edevlet sistemidir.e-devlet sistemi kişileri resmi dairele götürmek yerine ,resmi daireleri vatandaşın ayağına getirmiştir.

Artık vatandaşlar adli işlemlerini,malüliyet işlemlerini,ceza işlemlerini,resmi dairele verilecek dilekçe örneklerini ve bunlar gibi birçok hizmetlerini kendi ellerinin altında evlerinden ,iş yerlerinden e-devlet şifresiyle kolayca alabilmektedir.

E devlet sistemini kullanmak için tek yapılması gereken kimliğinizle beraber en yakın merkez posatanesine giderek 1 tl karşılığı e-devlet şifresi almaktır.Bu e devlet şifresini hemen değiştirmenizi ve bir yere not etmenizi önemle rica ederiz.E devlet şifresini kaybetme durumunuzda ikinci defa e devlet şifresi almanız gerekecektir ve bunun ücreti 10 tl dir.Bunun için e devlet şifrenizi değiştirmeniz ve sağlam bir şekilde biyere not almanız önemle rica olunur.E devlet şifrenizi kaybetme veya unutma durumunda yetkililerden şifreniz hakkında alabileceğiniz bir yardım malasef yoktur.

Edevlet şifresi biyerde sizin vatandaşlık numaranız kadar önemli olmuştur.Nasıl vatandaşlık numaranızla her bilgilerinize ulaşılabiliyorsa edevlet şifresiylede her türlü biligilerinize ulaşılabilmektedir.Bunun için güvenliğiniz gerekcesiyle e devlet şifresini hiçbir kimseyle paylaşmayınız.Edevlet sistemine giriş için aşağıdaki linke tıklayınız.

 

E-Devlet Sistemine Giriş