Telefon Dinlemesi yasal mı ?

telefon_dinlemesine_yasak

Son gelişmelere göre Özel yetkili mahkemeler kaldırılması ile ilgili  yasa tasarısı hükümet tarafından gündeme alınmıştır, tasarının kabulü ardından güvenlikle ilgili önlemler de gündeme gelmiştir. Telefon dinlemeleri yasal mı, süresi ne olacak en merak edilenler arasında olmuştur.

Hükümetin üzerinde yoğun ilgi ile çalıştığı bazı önemli yasa tasarıları bulunmaktadır, söylentilere göre bu yasa tasarılarından bir taneside, özezl yetkili mahkemelerin kapatılması olabileceği konusunda önemli bilgi içeren kaynaklar bulunmaktadır.

16-18 maddeden oluşturulması planlanan pakette yeralan bilgilendirme esasında, törerle mucadele kanunu ile ilgili maddelerinde kaldırılması konusunda önemli gelişmelerin yaşandığı söylenmektedir.

Diğer taraftan konumuzun ana konusuna inecek olursak, hükemet yetkilileri tarafından üzerinde hızlı bir şekilde çalışmalar düzenlenen telefon dilemeleri konusundaki değişiklikler yasa tasarısı olarak meclise sunulacakmış. Savcılık tarafından telefon dinlemenme talepleri kabul edilmesi için çok ağır derecede suç ile itam ettiriliyor olunması gerekecek.

Diğer taraftan ise konu ile ilgili olmayan insanların konuşmaları arvişlenerek incelenmeyecektir. Telefon dinlemeleri ile ilgili hazırlanacak yasa tasarısına göre, zor kabul edilecek olan telefon dinlenmesi isteği en fazla 6 ay sürmesi gerekecek, daha uzun süren telefon dinlemelerine kesinlikle izin verilmeyecektir.

Tüm bu düzenlemeler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilirse işleme koyulacak.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir