SGK’dan Maaş Farkı Müjdesi

SGK’dan maaş mı alıyorsunuz. İşte size müjdeli bir haber!  SGK farklı maaş gruplarında olan vatandaşlara farklı miktarlarda olmak üzere maaş farkı geleceğini açıkladı. Bu gruplar farklı aylarda farklı tutarlarda maaş farkı alabilecekler.

SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu), malullük, emekli maaşı,vazige malullüğü maaşı, dul ve yetim aylığı alan toplamda 1.930.102 kişinin fark ücretinin Ağustos ayında yatıracağını bildirdi. SGK Maaş farklarını ödemek için banka şubesi hesaplarına veya PTT işyerlerine gönderecek.

SGK’dan yapılan açıklamaya göre

Maaş farkları üçer aylık dönemler halinde alan kişilere 1. Grupta yer alanalar Temmuz ayı olmak üzere 1 aylık olarak, 2. Grupta yer alanalar Temmuz ve Ağustos ayları olmak üzere 2 aylık olarak, 3. Grupta aylık alanlara; Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları olmak üzere 3 aylık tutarında; aylıklarını birer aylık dönemlerde alanlara; Temmuz ayına ait 1 aylık tutarında aylık farkı tahakkuk ettirilmiştir” denildi.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

1 yorum

  1. Yaradan Allahım Devletimize ve emeği geçen başta Başbakanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN nezdindeki bakan ve milletvekillerimize zeval vermesin.Bizler razıyız,allahta onlardan razı olsun,başarılı çalışmalarının devamını diliyorum inşallah.Sagı ve Sevgilerimle.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir