Sedef Hastalığına Mucize Çözüm

Sedef Hastalığına Mucize Çözüm

Kangal balığı küçük bir balıktır. Türkiye’nin Sivas bölgesinin Kangal ilçesinin Kavak köyünde göllerde ve nehirlerde yetişen sardalyaya benzeyen bu balıktan tedavi amacı ile kullanılır. Göğsü gümüşi, karnı lil rengindedir. 3-10 cm arasında olur. Şu anda Suriye’de, İran’da ve Irak’ta nehirlerde ve göllerde yaşıyor. Protein kıtlığı yaşayan balıklar aslında bu nedenle insanlara yaklaşır ve ciltteki ölü deri parçalarını kemirir.

Balık ancak derinin hasta bölümlerini ısırırlar. İşte bu yüzden o balıklara doktor balığı da denir. Belirtelim ki, tedavisi çok zor olan sedef hastalığını bu balıklar 21 günlük tedavi ile yok ediyorlar. Aynı zamanda yüz cildindeki sivilceleri da balıklar yok ediyor. Ellerde ve cildin başka bölümlerinde bulunan siyah pigment lekeleri de bu tedavi ile yok etmek mümkündür. Kangal balıkları ile temas sinirleri yatıştırır.

Türkiye’de keşfedilen Kangal balığının onlarca deri hastalığı ortaya çıktıktan sonra balığı yüzlerce ülkeye hırsızlık yolu ile kaçırıp çoğaltarak tıp alanında kullanmaya başladılar.

Almanya ve Singapur ülkeler Kangal balığını “Garra rufa” adı ile çoğaltıp dünyaya satıyor. Amerika, İngiltere, Rusya, İsveç, Almanya, Tayland’ın, Singapur’da Kangal balığının tedavisinden daha geniş kullanılır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir