Ne Zaman Emekli Olurum

Ne Zaman Emekli Olabilirim

Aslında ne zaman emekli olacağınıza ilişkin birçok detay bulunmaktadır. Emekli olacağınızı yaşı ve zamanı öğrenmek için belli hesaplamalar artık internette mevcut isim soy isim-hizmete başladığınız tarih-sgk prim gününüz gibi kriterleri doldurarak emekli olabileceğiniz günü ve tarihi öğrenmeniz mümkündür. Sizde bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız hemen internette ufak bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda sgk dan emekli olma bağkur dan emekli olma gibi birçok detaylı bilgiye de sahip olabilirsiniz. Tabi ki herkesin istediği bir gün çalışmalarının karşılığını almak buda ülkemizde emeklilik olarak adlandırılıyor.

Emekli olunduktan sonra da çalışma durumunuz var tabi ki emekli oldum artık çalışmayacağım diye bir şeye gerek yok emekli birçok kişi gibi sizde kendinizi oyalayacak ve zamanınızı geçirebilecek birçok iş yapabilirsiniz. Dolayısı ile bundan sonrasında kendi rahatınız için çaba gösterebilirsiniz. Rahatınız tabi ki önemli ancak emeklilik yaşı zaman içerisinde farklılık göstermekte olup seçimlerle birlikte yeni yasalar çıkmakta ve değişiklik göstermektedir.

SSK Ne Zaman Emekli Olurum

Çevrenizde benden yaşı daha küçük ama emekli olarak gördüğünüz birçok kişi görebilirsiniz bu doğrudur. Ancak bu kişilerden dışarıdan fazladan ödeme yapmış genç yaşta emekli olmuşlardır zamanında yapılan uygulamalarla yaş sınırını ve sgk prim gününü doldurarak emekliliğe hak kazanmış kişilerdir. Sizde emekli olacağınızı yaşı ve tarihi kısa yoldan öğrenebilme şansınız var tabi ki bunun  için belirttiğimiz üzere internetten hesaplama formları ziyaret edebilir ve belli bilgilerinizi ekleyerek birçok işlem yapabilirsiniz.Ne zaman Emekli olabilirim ile ilgili hizmet dökümünüzü görebilir ve inceleyebilirsiniz. Hizmet dökümünüz ile birlikte tüm detayları inceleyebilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sizde eğer gün sayınızı doldurduysanız ve sgk için gününüzü kalmadı ise yaşınızı beklemeniz gerekecektir. Yaş bekleme durumu biraz sıkıcı olabilir ancak daha sonraki yaşayacağınız güzel zamanları düşünerek emekli olacağınızın günün hayalini yaşayarak emekliliğinizin tadını çıkaracağınızı günler yakın. Artık internette birçok arama kriteri ve hesaplayıcı bulunmaktadır. Bu hesaplayıcılarla birlikte sizde tüm hesaplamalarını yapabilir ve öğrenebilirsiniz.

Bağkur Ne Zaman Emekli Olurum

Hizmet süreniz önemlidir bu bağlamda hizmete başladığınız tarihi iyi bilmeniz gerekmektedir hesaplayıcılardan doğru sonucu alabilmeniz için ilk sigorta olduğunuz tarih yani ilk hizmet gününüz de olabilir veya siz işe girdikten sonraki zamanlarda da olabilir bunu e- devlet şifrenizle birlikte de bulabilir sgk kayıtlarınızı inceleyebilirsiniz. Sgk kayıtlarınızı incelerken aynı zamanda ilk prim gününüzü de görebilecek ve  işlemlerinizi daha kısa sürede yapabiliyor olacaksınız. Emeklilik ile ilgili öğrenmek istediğiniz birçok şeyi öğrenebilme durumunuz ile birlikte sizde hesaplama mantığı ile hareket edebilirseniz birçok bilginize ulaşabilirsiniz. Ne zaman emekli olabilirim sorusunda ki karmaşalardan kurtulur ve güvenle emekli olacağınızı günü başlamaya devam edebilirsiniz.

Emeklilikte yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun olmayacaktır. Olduğu takdirde de sizde sgk kurumlarına giderek ve çalıştığınız banka ile irtibata geçebilir detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

EMEKLİLİK HESABINIZI SİZE UYGUN LİNKE TIKLAYARAK SORGULAYABİLİRSİNİZ!

–> Kendi Nam ve Hesabına Çalışanlar

–> Kamu Çalışanları

–> Hizmet Akdi İle Çalışanlar

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

53 yorum

 1. 1997 işe basladım 5123 gün sikortam var yüzde 45 özürlü oranım var nezaman emekli olurum tesekürler

 2. 01.01.1990 sigorta başlangıcım.1733 gün ödemem var.30.03.1998’den beri öğretmenlik yapıyorum. Halen çalışmaktayım. doğum tarihim 24.01.1966. sigorta hizmetlerim artı 8 ay askerlik borçlanması dahil hizmet birleştirmem var. kaç yaşında (gün, ay, yıl) olarak hangi tarihte emekli olabilirim. Erken emeklilik için SSK’ya dönmem avantajlı mı? SSK’ya dönmeden geriye dönük borçlanarak emekli yaşım öne çekilebilir mi? SSK’ya geçersem emekli ikramiyesi alamaz mıyım? Acil yanıt bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla…

 3. 1984 ssk girişim var 400 gün pirim ödemem var ne zaman emekli olabilirim 1968 dogumluyum.sgk dan emekli olma şansım varmı eksik pirim lerimi toplu ödeye bilirmiyim.

 4. Merhaba… 06/02/1977 doğumlu bir bayanım. Benim 01/03/1995 ile 30/06/1996 arası isteğe bağlı sigortam, 05/02/1997 ile 28/02/1997 arası SSK sigortam yine 01/03/1997 ile 31/12/1997 arası isteğe bağlı sigortam var. 18/10/1999 tarihinden itibaren de kesintisiz olarak kamu kurumunda öğretmen olarak calismaktayim. Acaba ne zaman emekli olabilirim? çok teşekkür ederim

 5. 01/01/1965 DOGUMLUYUM sgk başlangıçım 01/01/1988 sgk prim gün sayım 5150 günüm var askere 05/03/1985 te gittim teris tarihim 05/09/1986 askerlik borçlanmasını yapmak istiyorum ne zaman emekli olurum saygılarımla

 6. 1.10.1991 de ssk lı oldum.20 ay askerliğimi ödedim.Halen sigortalığım devam etmektedir.Ne zaman emekli olabilirim?*

 7. 11.4.1996 tarihinda istege bagli bagkulr oldum 16.9.1997 yilinda terk etttim 1 yil 5 ay 5 gunum var 4.11.2011 yilinda avusturalyaolya geldim calisiyorum nezaman emekli

  1. hanifi aydin 1985 ssk başlangıcı şu anda 3229 gunum var 1960 dogumluyum nezaman emekli olabilirim dedi ki:

   ben hanifi aydin 1960 dogumluyum ssk başlangıcı 1985 ssk toplam 3229 gunum var nezaman emekli ola bilirim

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir