Emzirme Ödeneğini Nasıl Alırım ?

Emziren Annelerin Emzirme Ödeneği Alabilmesi İçin Gerekli Şartlar :

Anne olan sigortalı hanımlar veya eşi sigortalı olan hanımların yararlanabileceği bu kanuna göre çocuğu sağ doğan, her çocuk için annenin veya babanın sigortalı olması şartı ile Bakanlık tarafından onaylanmış emzirme ödeneği verileceğini duyurmuştur.

Emzirme Ödeneği kabul edildiği tarihten irtibaren her yıl artarak devam etmiştir. Örnek verirsek, 2008 yılı ile 2013 yılları arasında emzirme ödeneği ücretleri hayli değişiklik göstermiştir.

Bu rakamlar,

2008 yılında 50 TL olarak belirlenmiş daha sonra 2009 yılında 70 TL’ye çıkarılmıştır. Devam eden yıllar içerisinde 75, 80, 89, ve son olarak 2013 yılları içerisinde yine bakanlık tarafından belirlenen rakama göre emzirme ödeneği olarak anneler 94 TL devletten ücret alabilecek duruma gelmişlerdir. 2015 yılı emzirme ödeneği 112 lira olarak belirlenmiştir.
Emzirme ödeneği tüm sigortalı annelerin yararlanabileceği bir sistem olup hiçbir süre içine sınırlandırma getirilmemiştir. Bunların yanında her çocuk için bir defalık bu ücreti haketme süreci bulunmaktadır.

Kimler Alabilir

Tüm bu notların içerisinde, memurların emzirme ödeneğinden yaralanamayacağınıda belirtmek isteriz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir