Eczane Medula

Medula Eczane

Eczane medula web tabanlı bir sistem olup sosyal güvenlik kurumu tarafından oluşturulmuş olan ve tüm eczaneler tarafından kullanılan bir reçete giriş sistemidir. Bu sistem sayesinde tüm eczaneler reçete girişlerini buradan yapmaktalar. Elektronik sistemleri tüm alanlarda aktif hale geçirmeye devam eden devlet eczanelere de bu anlamda kolaylıklar sağlamıştır.

Sgk Eczane Medula

Eczane medula sistemine giriş her eczaneye sosyal güvenlik kurumu tarafından verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre ile sağlanmaktadır. Sisteme giriş yapan eczane çalışanı hastanın doktordan aldığı internet çıktılı reçetesindeki reçete numarasını girerek sisteme kaydını gerçekleştirir. Sonrasında reçete de bulunan tüm ilaçların kare kodlarını okutarak sisteme girer. Ekrana tüm ilaçların kare kodların yansıdığını gördükten sonra bu reçeteyi bu haliyle kaydedip doktordan aldığı reçetenin arkasına zımbalar.

Eczane Medula Sistemi

Bu işlemler bütünü tüm reçeteler için aynı şekilde eczane medula sistemine girilir. Ve her reçete için aynı işlemler tekrarlanır. Bütün reçeteler aylık bazda düzenlenir ve her ayın 15inde sosyal güvenlik kurumuna teslim edilmek üzere dosyalanır. Bu aya ait olup 15indeki teslimata yetişemeyen reçeteleri ise bir dahaki ay teslim edip ödemesini de o zaman alabilmektesiniz. Bu sistem sayesinde eczaneler her şeyi daha düzgün ve resmi yollardan yapmakta olup herkese eşit standartlar uygulanmaktadır.

Eczane Medula 2

Sistem sadece reçete giriş sistemi olarak algılanmamalıdır. Bu sistem sayesinde eczaneler aylık cirolarını takip edebilmekte sosyal güvenlik kurumundan ne kadar ödeme alacaklarını öğrenebilmekteler. Bunun yanı sıra yine eczanelerin bağlı olduğu kurumlardan zaman zaman çeşitli mesajlar gelebilmektedir. Yine bunu da eczane medula sistemi üzerindeki mesajlarım bölümünden kontrol edebilmekteler. Eczane sahibine ait kullanıcı işlemleri, fatura gibi başka bölümlerde yer almaktadır. Bu sistemin zor bir yanı ise bulunmamaktadır. Sistem size neyi nasıl yapacağınızı göstermektedir.

Eczane Medula Giriş

Eczane medula sayesinde insanlar eskisi gibi fazla ilaç alamamaktadırlar. Bu sistem bir ilacın bir hastaya kaç gün yeteceğini görmekte ve ona göre o süre zarfında aynı ilacı bir daha vermemektedir. Sistem devlet içinde sağlık alanında pek çok gelir gider dengesinin ayarlanması açısından oldukça yararlı olmaktadır.

Eczane Medula Giriş İçin Tıklayınız.

Eczane Medula Döküm 1 İçin Tıklayınız.

Eczane Medula Döküm 2 İçin Tıklayınız.

 

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir