Dondurma Tüketirken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Dordurma Yemeliyiz Ama Nasıl, Ne Zaman?

Dondurma özellikle yazın tüketilen yaralı bir besindir. Tabiki doğru marka, doğru depolanmış, ve doğru şartlarda olduğu sürece. Dondurma en iyi kalsiyum kaynağıdır diyebiliriz yaz ayları için, çünkü süt ürünü olarak yazın en çok tercih edilen besindir . Keyifle yediğimiz dondurma biz büyükler için de hem kalsiyum kaynağı ve kalorisi düşük olduğu için en masum tatlıdır, fakat tükettiğimiz dondurma taze, doğru depolanmış ve doğru marka olmak şartıyla.

En İyi Dondurma Nasıl Yapılmalıdır?

Dondurma tüketiminde dikkat etmemiz gereken bir çok husustan bir taneside dondurmanın yapımında kullanılan malzemelerdir. Uzmanlar en kaliteli dondurmanın evlerde gerçek sütle yapılan dondurma çeşitleri olduğunu belirtmektedir. Dışarıda yapılan dondurmaların kaliteli olması çok önemlidir, özellikle yağ ve kremşanti ile yapılmış dondurmalar sağlığımıza yarardan çok zararı bulunmaktadır. Taze olarak tüketmemiz gerken dondurma doğal ve saf malzemelerden yapıldığı taktirde yanında yaz mevsimimin en özel meyveleri ile birlikte tüketiminde hiçbir sakınca görülmemektedir. Doğal süt, krema ve yağdan yapılmış taze dondurma çeşitlerinden bir tanesi olarak evimizde yapabileceğimiz binlerce dondurma tarifi internette çeşitli sitelerle tarifi verilmektedir.

Dondurma Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yaz aylarımızın vazgeçilmez kalsiyum kaynağı olarak bildiğimiz dondurmalarımızı, sade ve meyveli dondurma çeşitlerini tercih edebiliriz, diğer taraftan tükettiğimiz antep fıstıklı ve bademli dondurmalara bulunan yüksek yağ miktarı sebebi ile yüksek kalsiyum miktarı oranı yerini yağ ve zararlı minerallere bırakacağından tüketimi zararlı olabileccek dondurma çeşitleri arasında gösterilmektedir. Dondurma tüketiminde, meyveli dondurmalar krema ve yağ malzemelerinden üretilmediği sürece sağlık oranı yüksek besin ve tatlı kaynaklarından bir tanesidir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir