Akupunktur uzmanı, vücuttaki tüm rahatsızlıkları bilebilir mi?

Çokları bildiğimiz Batı tıbbında her doktorun bir uzmanlık alanı olmasına alıştığı için, akupunktur uzmanının da bütün hastalıklarla uğraşabiliyor olması kabullenilemez. Reddetmese bile inanamaz. Ve çokları şu soruyu sorar:

Yani biz vücudumuzdaki rahatsızlığın ne olduğunu söylemesek bile, akupunktur teşhis yöntemiyle vücudumuzda nerede, ne tür bir rahatsızlık varsa bilinir mi?

Bunu geçtiğimiz sayfalarda anlatmıştık. Akupunktur uzmanı doktor nabza, dile, derisinin rengine, nemliliğine vb. bakarak birçok rahatsızlığı ana hatlarıyla teşhis edebilir. Böylece yapılacak tahlil ve tetkikte isabet kaydedilmiş olur.

Dolayısıyla bir akupunktur uzmanı, akupunktur teşhis yöntemleriyle hastada var olan boyun kireçlenmesini, kan dolaşımı bozukluğunu, gizli alerjik bünyeye sahip olup olmadığını, böbreklerde sorun olup olmadığını, boyun omuz ve sırtta olan ve sebebi bilinmeyen ağrıların asıl kaynağını daha net ve daha kolay tespit edebilir.

Peki akupunktur uzmanı bir müneccim midir? Ne münasebet! Öyle olsaydı herkes akupunktur uzmanı olabilir miydi? Oysa akupunktur bilimsel bir tedavi yöntemidir. İsteyen her doktor bu tedavi yöntemini öğrenebiliyor. Hastasına bu yöntemle teşhis koyabiliyor.

Geçen sayfalarda nabızdan ve dilden teşhis koymayı anlatırken de ifade etmiştik. Vücut kendinde var olan enerji dengesizliğini gayet net bir biçimde ortaya koyuyor. Yeter ki nabzın dilinden anlayan, dildeki görünüm farklılığını anlayabilen, derideki yani ciltteki farklılığı parmak uçlarıyla hissedebilen bir uzman bulunsun. Dolayısıyla nabızdan, dilden, deriden ve dedektör vasıtasıyla kulaktaki noktalardan yapılan testlerle hastanın neresinde ne tür bir rahatsızlığı varsa, ortaya çıkıyor. Bu marifet akupunktur biliminin hekime sunduğu bir imkândır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir