Zona hastalığı nasıl geçer

Sinir uçlarının iltihaplanması sonucunda husule gelen zona hastalığı halk arasında su çiçeğinin sebep olduğu bir rahatsızlık olarak bilinmekte ve ekseri 10 yaşın üzerindeki, sinir sistemiyle sorunu bulunan kişilerde görülme riski yüksektir. Zona hastalığı bulaşıcı olmakla beraber, vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkarak şiddetli ağrı ve kaşıntı ile hastaya daha sıkıntılı günler yaşatabilir. Zona hastalığında deride döküntüler başladığı gibi tedavi şarttır.

Zona hastalığı erken evrelerde teşhis edilip tedavisine başlanmazsa eğer, ileride çok daha büyük sıkıntılara sebebiyet verebilecek bir hastalıktır. Zona hastalığının ilk evrelerinde vücut çok hassas olduğundan her türlü enfeksiyon kapmaya açık haldedir. Hastalığın tedavisinde en önemli şey istirahattir. Vücudun kendini toparlaması ve normal yapısına kavuşması için yatak istirahatine son derece önem verilmelidir.

Zona hastalığı tedavi sürecinde uzman hekim hastaya en uygun ilaç tedavisini uygular. Bu aşamada hastalar hekimin vermiş olduğu ilaçları düzenli kullanmalı ve hekimin önerilerine kulak vermelidir. Ayrıca bu hastalıktan tamamen kurtulmak istiyorsanız beslenmenize dikkat etmeli ve bilhassa vitamin ağırlıklı beslenmelisiniz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir