Zayıflama Yöntemleri

Diyet nedir

Çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri de sağlıksız beslenme ve obezite hastalığıdır. Sağlıksız beslenme aşırı kilo alımına neden olduğundan birçok kişi fazla kiloları ile boğuşmak zorunda kalmaktadır. Fazla kilolar sağlığımızı tehdit ettiğinden kilo sorunumuzdan kurtulmak zorunda olduğumuzu da biliriz. Fakat fazla kilolardan kurtulmak her zaman mümkün olmamaktadır. Öncelikle sağlıklı kilo vermenin en önemli yöntemi olan beslenme alışkanlıklarımızı değiştirmek olmalıdır. Bu güne değin uygulanan beslenme yöntemlerini değiştirmek ve diyet programları ile zayıflamaya çalışmak gerekir. Bildiğiniz gibi fala kilolar insan sağlığını tehdit etmekte ve yaşam süremizi kısaltmaktadır. Bunun yanında yaşamımızı sağlıklı sürdürememe durumu da yaşanmaktadır.

Zayıflama Yöntemleri

Aşırı kilolar öncelikle kalp ve damar hastalıklarını davet ettiğinden potansiyel olarak kalp hastası olmamız ihtimal dahilindedir. Bunun yanında kolestrol ve şeker gibi birçok hastalık bizi sinsice bekliyor olacaktır. Aşırı kilolardan ötürü hareket edemediğimizden ötürü de vücudumuz yağ bağlayacak ve hiç de hoş bir görüntü olmayacaktır. Daha sayabileceğimiz bir sürü hastalık ile boğuşacağımızdan derhal zayıflama programlarına uymalıyız.

Zayıflama ile ilgili uzman diyetisyenlerin vereceği kürlere uymak zorunda olduğumuzu da bilmeliyiz. Onların vereceği programlar zayıflamamızı sağlayacaktır. Zayıflamak yani kilo vermek her şey olmadığından sağlıklı kilo vermeyi öğrenmek ve uygulamak gerekir. Şifalı bitkiler ile de zayıflama mümkün olduğundan bitki kürlerini de uygulayabilirsiniz. Bu kürler çok çeşitli olup imkanlarımız ölçüsünde bizde sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Zayıflama Hareketleri

Öncelikle lahana suyu diyeti zayıflama için bire bir sonuç veren zayıflama yöntemidir. Düzenli olarak lahana suyu uygulaması yapan kişilerin hızla ve sağlıklı kilo verdiğini gözlerinizle göreceksiniz. Yapılması gereken 21 gün boyunca lahana suyunu sabahları aç karnına içmektir. Ağzı kapalı bir tencerede 2 bardak su kaynatınız. Kaynamış olan suyun içine 5-6 adet lahana yaprağını koyunuz. Kısık ateşte 10 dakika daha kaynamasını sağladıktan sonra ocağı kapatınız. 15-20 dakika soğumasını bekledikten sonra öncelikle sabahları aç karnına ve kahvaltıdan en az yarım saat önce içiniz.

Bitkisel Zayıflama

İçmekte zorlananlar içine bir miktar limon suyu ilave edebilirler. Limon suyu yağ çözücü olduğundan yağları eritecek ve kilo vermenizi hızlandıracaktır. Yarım çay kaşığı sızma zeytinyağını da ilave ederseniz kana karışmasını hızlandırır ve etkisinin süratli bir şekilde gerçekleşmesini sağlarsınız. Akşamları aynı uygulamayı yatmadan önce de yapar iseniz hızla kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz. Bu kür uygulaması esnasında sürekli terlediğinizden toksin atımı da artacak ve vücudunuzda ki toksinlerden de kurtulacaksınız. Bu kür 21 gün sonra 5 gün dinlenme sağlandıktan sonra tekrar 21 gün uygulanmalıdır. Kür süresi boyunca sebze ağırlıklı beslenmeniz kilo vermenizi ve zayıflamanızı hızlandıracaktır. Lahana suyu kürü ile sadece kilolarınızdan kurtulmayacak aynı şekilde vücudunuzun içindeki tüm toksin ve pisliklerden de uzaklaşmış olacaksınız. Sağlıklı kilo vermek için lahana suyu uygulaması sağlıklıdır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir