SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Yurt Sorgulama

Yurt Sorgulama

Yurt Sorgula

Yurt başvuruları da genelde burs başvuruları ile birlikte KYK’ nın sitesinden gerçekleştirilmektedir. Doldurduğunuz formda sizlere hem burs veya krediden hangisini istediğiniz veya burs koşullarını sağlamamanız takdirde kredi bağlanmasını kabul edip etmediğiniz sorulmakta olup tercih size bırakılmıştır.

Yurt Başvuruları

Yurt konusunda da sizin önünüze aynı şekilde yarı özel, özel ve devlet olmak üzere yurt seçenekleri çıkacaktır.Sizin tercihinize ve belirttiğiniz şartlara göre sistem otomatik olarak sizi bir yurda yönlendirecektir. Veya yurtların kapasitesi tamamen dolmuşsa da bu durumda size kaçıncı yedek olduğunuz KYK’ nın sitesinden açıklanacağı tarih belirtildiği zaman sorgulattığınızda görebileceksiniz.

KYK Yurt Başvuruları

Çok yüksek rakamlardan yedek sıralamalara giren öğrenciler için bile çok yüksek şanslar bulunmaktadır. Bu nedenle öğrenciler genellikle yurt konusunda ilk birkaç ayı dışarıda bir akrabasında veya pansiyon da veya anlaşalı olarak başka bir özel yurtta geçirebiliyor. Yedek sıralamadan devlet yurdu çıktığında ise devlet yurduna sene içinde yurt çıkar çıkmaz kendisine belirtilen tarihlerde yurda kaydını yaptırırsa devlet yurduna geçişini sağlayabiliyor.

2012 Yurt Başvuruları

Devlet yurdunun ilk açıklamalarda çıkmadığı ve yedeklerden sıra bekleyen öğrencilerin daima yurt sorgulama sayfalarından kaçıncı yedeğe kadar ilerlediklerini takip etmeleri gerekmektedir. Çünkü başvuru yapıp devlet yurdunda son anda vazgeçen veya sene içinde beğenmeyip ayrılan veya yurt çıkmasına rağmen yurdu beğenmeyip kayıt yaptırmayan pek çok öğrenci bulunmaktadır. Bu durumlar göz önüne alınarak sürekli yurt sorgulama sayfasından bu işlem gerçekleştirilmeli söz konusu durum sürekli incelenmelidir.

2013 Yurt Başvuruları

Devlet yurdunun çıkmaması durumunda ise eğer maddi imkansızlıklarda bulunuyorsa öğrenim görülecek yerdeki yurtlar tamamen sorgulatılmalı ve size en uygun olanını belirlemelisiniz. Eğer özel yurtların fiyatları sizin için çok yüksek geliyorsa öğrenciler için açılmış olan yurt tarzındaki pansiyonları da inceleyebilirsiniz.

YurtKur Başvuruları

Yurt sorgulama işlemini yaptınız ve eğer size bir yurt çıkmışsa ve bu yurt sizin de kafanıza yatmışsa size belirtilen tarihler arasında mutlaka gidip kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Tek bir günlük gecikme bile sizin yerinize sıra bekleyen yedeklerden birinin atanmasına neden olacaktır. Ve sizde kazandığınız hakkı kaybetmiş olacaksınız. Bu nedenle başvuru yapan adayların tümü KYK’ nın sitesini yakından takip etmelidir.

 

Yurt Sorgulamak İçin Tıklayınız.

SGK Yorum Kullan
Son Yorumlar
  1. Ad
  2. veysel alkış

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir