Yumurta akının cilde faydaları nelerdir

Sabah kahvaltılarımızın vazgeçilmez lezzeti olan yumurtanın cilt bakımında önemli bir yere sahip olduğunu, güzelliğimizi pekiştirmede ve cilt sorunlarımızı yok etmede etkili olduğunu biliyor muydunuz? Ancak şunu da söylemek gerekir tüm bunların gerçekleşebilmesi için yumurtanın tümünü değil sadece akını kullanmalısınız. Yumurta akı ile hazırlayacağınız maskeler sayesinde cildinizde olağanüstü bir etki yaratacaksınız.

Yumurta akının cilde yararları

Yumurta akı yüksek protein içermekte ve cilt sağlığından tutunda saç sağlığına kadar mütenevvi faydalar sağlamaktadır. Cildin sıkılık kazanması, fazla yağdan arınması, siyah nokta ve sivilce gibi sorunların yok edilmesi gibi yararları bulunan yumurta akı düzenli olarak maske halinde hazırlanmalı ve kullanılmalıdır.

Yağ gözeneklerini temizleyen yumurta akı bu sayede cildinizin parlaklık kazanmasına da yardımcı olacaktır. Temiz ve sorunsuz bir cilt için yumurta akı elinizin altında her daim bulunan doğal bakım ürünlerinden biridir. Yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan kırışıklıklarda yumurta akı maskesi ile azaltılmakta ve önlemektedir.

 

Yumurta akı maskeleri

 

Yumurtanın akını ayırdıktan sonra köpürene kadar çırpın. Yağlı cilde sahip olanlar içine birkaç damla limon suyu eklesin. Karışımı cildinize yayın ve 15 dakika sonra ılık su ile durulayın. Akne ve sivilce sorununa iyi gelecektir.

2 adet yumurtanın akını ayırın ve köpürene kadar çırpın. Ardından parmaklarınızı yumurta akına batırarak cildinize dairesel hareketler ile sürün ve yarım saat sonra cildinizi yıkayın. Kırışıklıklara iyi gelecektir.

2 yumurtanın akına yarım limon suyu damlatın.  Karışıma bir kaşıkta sirke ekleyerek  köpürene kadar çırpın.  Ardından karışımı yüzünüze ve boynunuza parmaklarınız ile sürün ve 15 dakika sonra soğuk suyla yıkayın. Daha sonra nemlendirici sürün. Gözenekleri temizleyecek ve küçültecektir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir