Yalancı doğum belirtileri

Gerçek bir doğum belirtisi ile yalancı doğum belirtisini birbirinden ayırt etmek ve doğumun başladığını sanarak endişeye ve heyecana kapılmayı önlemek için her gebe kadının yalancı doğum belirtileri hakkında bilgisinin olması gerekir. Doğum sürecinin yaklaşması ile kadınların kasılmaları epey artar. Bu kasılmalar bazı durumlarda gelip geçicidir. Ancak her kadın bunu bilmediği için doğumun başladığını sanar. Böyle bir yanılgıya düşmemeniz için yalancı doğum sancıları nasıl olur, yalancı doğum belirtileri neler, muhakkak öğrenmelisiniz.

Yalancı doğum belirtileri ile gerçek doğum belirtilerini birbirinden ayırt etmek için kasılmalarınız başladığında heyecana kapılmayı ve bir müddet bekleyip kasılmalarınızı dinleyin. Kasılmaların sıklığı, şiddeti ve ortaya çıkma süreci size doğumunuzun başladığı ya da başladığı hakkında bilgi verir. Yalancı doğum sancıları düzensiz olarak husule gelir. Dolaşma, masaj yapma, istirahat etme gibi durumlarda kasılmalar geçer. Gerçek doğum sancıları ise ne yaparsanız yapın geçmez ve düzenli olarak ortaya çıkarak ve giderek de şiddetlenir.

Yalancı doğum belirtilerinden bir diğerleri de, ağrının bel, kasık veya karın bölgesinde hissedilmesidir. Rahim ucunda yumuşama ya da açılma olmaz. Oysa gerçek doğumda rahimde yumuşama ve açılma görülür, ağrılar ise bel, karın ve kasığın her noktasında aynı hissedilir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir