Vücut şekillendirmede yeni yöntem!

Güzellik, İnsanoğlunun varoluşundan bu yana bıkmak bilmeden peşinden koştuğu bir değer; günümüzde ise kişilerin konumunu, hayat tarzını, psikolojisini bile şekillendiren bir kavram.

Güzel bir yüzü taşıyan güzel bir vücut, yunan heykellerinin karşısında büyülenmemizi sağlayan en büyük etkenlerden biridir. Ancak günümüzde dengesiz beslenme, hareketsizlik, yoğun iş temposu, stres gibi zorluklar nedeniyle görünüşümüze yeteri kadar vakit ayıramıyoruz ya da ayırdığımız vakte rağmen istediğimiz sonucu alamıyoruz…

Klasik Liposuction, başlı başına bir devrim iken, geliştirilen teknolojiler sayesinde bu teknik daha da mükemmel hale geldi. Mikrokanüller de bu teknolojinin en üst noktasını oluşturuyor. Son yıllarda Amerika’da oldukça popüler olan tekniği Türkiye’de uygulayan tek doktor olan Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ergin Er,  yöntem hakkında bilgi veriyor.

Liposuction, cilt altındaki yağların bir kanül ve güçlü vakum sistemi kullanılarak uzaklaştırılması işlemidir. Bu işlem, aynı zamanda güzelliğin ortaya çıkarılmasını sağlayan bir sanattır ve bir heykeltıraş gibi vücut silueti üzerinde özenle ve son derece dikkatle uğraşmayı gerektirir. Bu işlemi yapmanın birçok yolu vardır. İşlemin mükemmelliğini maksimum hızda veya maksimum miktarda yapılması asla belirlemez. Mükemmellik; işlemin güvenli olması, hasta konforu, gösterilen özen ve sonucun güzelliği tarafından sağlanan hasta mutluluğu ile ölçülebilir.

Bu işlem, mutlaka bir plastik cerrah tarafından uygulanmalıdır. Plastik cerrahlar arasındaki başlıca farkı da, kullanılan teknik ve bu konudaki tecrübe ve bu konuya yönelik özel eğitimin varlığı belirler.
Uygulanan yöntemler arasında en güvenli olan yöntem tümesent Liposuction yöntemidir. “Tumescent” kelimesi şişirilmiş demektir. Bu yöntemde yüksek miktarda özel sıvılar, cilt altında çalışılacak alana verilerek yağ emilecek dokular hazırlanır.

Bu verilen sıvı sayesinde yağ emme işlemi tamamen lokal anestezi ile veya sedasyon altında yapılabilir ve asla genel anesteziye ihtiyaç yoktur. Böyle olduğunda aynı gün içinde güvenle evinize dönebilir ve ertesi günden itibaren sosyal ve iş hayatınıza devam edebilirsiniz.

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, istenmeyen yağların vücuttan uzaklaştırılmasının tek faydası estetik görünümdeki ilerleme değildir. Aynı zamanda, şişmanlığa bağlı gelişen Tip 2 şeker hastalığının tedavisinde de çok yardımcıdır. Vücuttaki yağ hücresi miktarının azalması, kanda insülin miktarını artırır ve böylece şeker metabolizması, düzene girer; hatta bazen ilaç kullanımına bile gerek kalmayacak hale gelir. Aynı zamanda erkeklerde testosteron hormonunun da yağlara bağlandığı bilinmektedir. Liposuction sonrası kan testosteron seviyeleri artar ve bu cinsel fonksiyonlarda düzelme ve ilerleme sağlar.

Sonuçların mükemmelliği için diğer bir şart da kullanılan kanüllerdir. Şu anda standart Liposuction işlemlerinde genellikle 3-4 mm boyutlarında kanüller kullanılmaktadır. Merkezimizde ise Ultrasonografik dalgalarla, sadece yağ dokularını selektif olarak parçalayan Vaser teknolojisiyle birlikte miktokanül tekniği kullanılmaktadır. Mikrokanüller, 1-2 mm çapındaki kanüllerdir. Bu kanüllerle tüm yağ bölmeleri üzerinde detaylı çalışma mümkün olduğu için düzensizlik oluşma riski minimumdur ve kanüller cildin alt tabakasına zarar vermediğinden ciltte alttan hasarlanma olmaz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir