Vizite Kağıdı

Sgk Vizite Kağıdı

Vizite kağıdı olarak adlandırılan bu evrakla birlikte özellikle hastalanan bir çok kişi işveren tarafından verilen evrak ile birlikte rapor alabilirler ve izin kullanabilirler. Vizite kağıdı alınması durumunda sağlık kuruluşlarından işlem gerçekleştirilir. Ancak vizite kağıdı alınmaması durumunda sosyal sigorta kurumlarından hizmet alamazlar. Dolayısı ile vizite kağıdı oldukça önemli olup işveren tarafından verilmesi gereken bir kağıttır. Özellikle hasta olduğunuzda işlem yapabilmeniz için işvereniniz size vizite kağıdı verir ve sizde insan kaynakları veya muhasebe tarafından aldığınız bu evrak ile birlikte işveren tarafından doldurulan kısımlar ile birlikte sosyal sigorta kurumlarında işlem yapabilir ve rapor alabilirsiniz.

Sgk Vizite

Rapor alabilmeniz için en çok gereken evrak olan vizite kağıdı özellikle tüm özel şirketlerde verilmesi gereken bir evrak türüdür. Bu evrak ile birlikte istediğiniz sağlık kuruluşuna giderek sağlık raporu alabilir ve istirahat edebilirsiniz. Ve işe dönüş tarihiniz de de işverene bu vizite kağıdını ve raporunuzu teslim etmeniz gerekmektedir. Bu teslimat ile birlikte ayrıca izin süreniz hesaplanır ve ücrette kesinti yaşamazsınız. Ancak bu durum yinede işverenin insiyatifin de kalan bir durumdur. Ne kadar bu işlemler kanuni olsa da işverenlerin insiyatif kullanmaları da çok önemlidir.

Vizite Giriş

Özellikle 3 gün rapor aldığınızda bunu  2 günü işveren tarafından karşılanacaktır 1 günü  ise sizden düşecektir. Yani maaşınız 1 günlük kesinti yaşayacaktır. vizite kağıdı ile birli,kte en çok kullandığınız zamanlar hasta olduğunuız zamanlardır. Bu hasta olunan ve rahatsız olunan durumlarda işverene bilgi vererek saüğlık kuruluşuna gitmek istediğinizi söyleyebilir ve vizite kağıdı alabilirsiniz. Aldığınız vizite kağıdı ile birlikte işveren tarafından bir çok bilgide vizite kağıdı üzerine işlenecek ve sosyal kurumlar tarafından kaşe basılacaktır.

 SGK Vizite Kağıdı Almak

Bu işlemlerin kanuni ve hukuksal olması ayrıca önemlidir. Kanuni ve hukuksal olarak işlemlerin devam ediyor olması önemli olu bir çok suiatimali engellemekte ve karşı koymaktadır. Suistimalle kanunları doğuruyor ve her şeyin sistematik olarak devam ediyor olması ayrıca çok önemlidir.

Sgk Vizite Kağıdı Örneği

Sizde vizite kağıdınızı işverenden alarak rahatsız olduğunuzda işverene bu bilgiyi vererek izin isteyebilir ve vizite kağıdı ile birlikte sağlık kuruluşuna başvurabilirsiniz. Aldığınız raporu da işverene de en geç 3 gün içinde ulaştırıyor olmanız önemlidir. Bu durumda raporunuz işlenir ve dosyanıza eklenir. B u durumda da işveren ve personel arasında herhangi bir durum olmayacak ve olumsuz bir çok durumda yaşanmıyor olacaktır.

 

Vizite Kağıdı İçin Tıklayınız.

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

1 yorum

  1. ben 3aydır raporluydum ve rapor paramı alamıorum biz saat bazında calısıoruz rapor almadan öncede saatlerim doldugu için fiili calısmadıgım için vermediklerini söylediler buna nasıl bi cözüm bulabilirim

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir