Vergi Kimlik Numarası

Vergi kimlik numarası sorgulama

Vergi kimlik ve vergi kimlik numarası Devletimizin vatandaşlarına sunduğu imkanlardan biridir.Vergi kimlik numarası tüm vergi mükellefi olan vatandaşlarımızın vergi dairesi işlemlerinde kullandığı kmlik kartı ve numarasıdır.Vergi kimlik numarası hayatımıza 1985 li yıllarda girmiştir.

Bu vergi numarası 2007 ayının nisan ayına kadar farklı bir kimlik ve numaraydı.2007 yılında çıkan 26274 nolu kanun ile Türk vatandaşlarının vergi kimlik numaraları vatandaşlık numarası olan tc numarası üzerine taşınmış ve tüm vergi işlerinide o tarihten sonra tc numarası ile yapmaktadırlar.


Vergi Kimlik No Sorgulama ile tarlisto

Vergi kimlik No

Vergi kimlik numarası Türk vatandaşları için tc numarasına taşınmış olsa bile hayatına son verilmemiştir.Bunun nedeni ise yabancı uyruklu türk vatandaşalrı ve göçmen türk aileleri halen vergi kimlik numarası kullanmaktadır.Bunun içindir ki vergi kimlik no sorgula ma sistemi halen hayatımızın içinde var olan bir e-devlet sistemidir.

Vergi kimlik no sorgulamaya gelince bu çok basit bir sistem olduğu için arama yapmak için sadece isim,soyisim,baba adı ve hangi il kütğüne bağlı ise o ilin adı’dır.Vergi kimlik no sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayınız.

 

Vergi Kimlik Numarası Sorgulama

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir