Varis için bitkisel tedavi yöntemleri

Varis, belirli bir bölgedeki toplar damarların düzensiz biçimde genişlemesi, uzaması ve kıvrımlar yapmasıyla oluşur. Fazla kilo, hareketsizlik, ve gebelik gibi nedenlerde  de kendisini gösterir. Varis vücudun her bölümünde oluşabilir fakat bacak bölgelerinde kendisini daha çok gösterir, ve fazla ayakta durma, fazla yürüyüş yapıldığında varis olan bölgeler de  daha yoğun bir belirginlik artar. Varis kişiye stres edecek boyutta kötü bir görüntü sergiler. Hamile kadınlarda oluşan varis ise muhtemelen kalıcı olmayabilir, doğum sonrası eski haline geri dönme olasılığı da çoktur. Sizlere bu yazımız da varis sorunun dan kurtulmanız için bitkisel doğal ilaç yapımını vede hangi bitkilerin iyi geldiğini belirtiyoruz…

kalp, bacak kaslarının pompalayıcı yardımı olmaksızın kanın tümünü bacaklardan geri çekemez. Bacak kasları ise, bu destekleyici görevi ancak kullanıldıklarında, zorlandıklarında yerine getirebilirler. Ölçülü olmak kaydıyla, hareketlilik gereklidir. Ayrıca, yerçekimi etkisine karşı koymak için, uzun süreli oturmalarda bacakları yükseğe kaldırmak gerekir.

Fitoterapi, bu hastalığın tedavisi için de yeterli olanaklar sunmaktadır, ama bitkilerin tedavi edici gücü, beden hareketleri ile de desteklenmelidir. Beslenmede taze sebze ve meyve ön planda tutulmalıdır. Kabızlıktan kaçınılmalıdır. Beslenme zincirine, B vitamini kompleksleri, C ve E vitaminleri eklenmelidir. Kullanılan şifalı bitkilerin, yüzeysel kan dolaşımını etkileyerek, bacaklardaki kan akımını desteklemelerine özen gösterilmelidir. Bu görev için kullanılabilecek bitkiler: Atkestanesi, alıç, zencefil, civanperçemi, acı biber(paprika). Ayaklarda ve bacaklarda ödem oluştuğunda, öncelikle hindiba ve civanperçemi çayı kullanılmalıdır. Aşağıdaki karışım, problemi çok yönlü olarak ele alabilir:

Atkestanesi 3 ölçek, alıç 3 ölçek, civanperçemi 2 ölçek, zencefil 1 ölçek.

Bu çaydan günde üç kere, aç karnına veya öğün aralarında birer bardak içilir.

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir