Varikosel Ameliyatı Hasıl Yapılır?

Testis damarlarında genişleme, varisleşme olarak bilinen varikosel sorununun ortadan kaldırılması için varikosel ameliyatı yapılmakta ve bu hastalık cerrahi müdahale çok zor olmamasına rağmen büyük bir dikkat ve hassaslık istemektedir. Varikosel erkeklerde kısırlığa sebep olan bir sorun olduğu için günümüzde üroloji alanında varikosel ameliyatı en sık uygulanan cerrahi yöntemlerden biridir. Kısa ve kolay süren varikosel ameliyatı nasıl olur öğrenmek için doğru adrestesiniz.

 

Varikosel ameliyatında amaç kirli kanı taşıyan damarın geri dönüşmesinin önüne geçip normal akışında olmasını sağlayarak akciğerde temizlenmesidir. Hekimler damarların yollarını değiştirerek bu işlemi gerçekleştirdikleri gibi aynı zamanda karna küçük bir delik açarak da ameliyatı yapabilirler.

Hekimlerin uygulayacağı her iki yöntemde de işlem aynı olmakta, tıkanık engelli ve büzülü olan damar yollarını açarak kanın doğru şekilde akmasını ve temizlenmesi sağlanmaktadır. Varikosel ameliyatının başarılı geçmesi hekimin tecrübesine bağlı olarak değişir. Hekimin titizliği, dikkati ve hassaslığı varikosel ameliyatının başarısını yükseltir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir