Tüp bebek için başvuru süresi uzatıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Acıbadem Sağlık Grubu işbirliğinde başlatılan ‘Tüp Bebek Projesi’nden faydalanmak isteyenler için daha önce 9 Kasım olarak belirlenen son başvuru tarihinin 7 Aralık’a uzatıldığı bildirildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Malatya İl Müdürü Nebi Tepe, tüp bebek sahibi olmak isteyip de tedavi giderlerini karşılayamayan yoksul ailelerin tedavi giderinin karşılanacağını söyledi.

Ülke genelinde, 40 yaşını geçmemiş, sosyal güvencesi olmayan ve normal yollarla bebeği olmayan 2 bin 500 ailenin tüp bebek sahibi yapılacağını anlatan Tepe, proje çerçevesinde, daha önce 9 Kasım olarak belirlenen son başvuru tarihinin 7 Aralık’a uzatıldığını bildirdi. Tepe, bu tarihe kadar ilgili ailelerin il ve ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına müracaat etmesi gerektiğini kaydetti.

Tepe, başvuru için aranan şartları şöyle sıraladı:

“Kendisi ve eşinin sosyal güvenceye sahip olmayacak, 23-39 yaş aralığında olmak gereklidir. (Nüfus cüzdanı ibrazı yeterlidir.)

Tıbbi muhtaçlık belgesine sahip olmaları gerekmektedir. (Devlet ve üniversite hastanelerinden alınan, son üç yıl içinde normal ya da diğer tedavi yöntemleriyle çocuk sahibi olmadığına dair rapor).

GSS kapsamında sağlık provizyonu 60/c-1 kapsamında sigortalı olanlar, yeşilkartlılar olarak tescil edilmiş olmak (Gelir testi sonucu primi devletçe karşılanan ile henüz yeşilkart vize tarihi dolmayanlar).

Hiç çocuk sahibi olmaması veya çocuklarının sağlık problemleri nedeniyle tedavi amaçlı olarak doğum yapması gerektiğini, doktor raporu ile belgelendirmesi gerekmektedir.”

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir