Toprak Mahsulleri Ofisi Hakkında

Toprak Mahsulleri Ofisi  Genel Müdürlüğü Ne Zaman Kuruldu, Ne İş Yapar?

Toprak Mahsulleri Ofisi kısaca TMO , 1938 tarihinde sermayesinin tamamı devlete ait olarak kurulan bir kurumdur. İlk amacı piyasaların sürekliliğini sağlamaktır. Bu amaçla piyasa ürünlerinde alım satım yapar.

Toprak Mahsulleri Ofisi Ankara

TMO’nun Resmi gazetede yayımlanan yürürlülüğe giren TMO Ana Statüsüdür. Teşekkülün amaç ve faaliyet konuları Yüksek Planlama Kurulu Kararı ile değiştirilebilir. TMO’nun merkezi Ankara dadır. TMO Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşudur. Ülkemizin her bölgesinde bulunan tesisli ekipleri ve yoğun alım dönemlerinde faaliyete geçirilen geçici alım merkezleri ile tarım sektörüne hizmet vermektedir. TMO lisanslı depoculuk uygulamalarına öncülük etmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile yürüttüğü çalışmalar sonucu ile 2010 senesinde kurulan TMOToprak Mahsulleri Ofisi  adres
Tarım ürünleri  Lisanslı Depoculuk Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinde % 48 hisse ile iştirak sahibidir.

Toprak Mahsulleri Ofisi  Adresi

TMO’nun sermayesi 2. 050. 000. 000 TL dir. TMO ülkemizin her bölgesinde limanlar ve yoğun üretim alanları dikkate alarak çeşitli olan cins ve tonajlarda depolar yapmıştır. TMO’nun toplam depo kapasitesi 4 milyon tondur. TMO Taşra Teşkilatında şube müdürlükleri ve bunlara bağlı olan ajans amirleri şeklinde olan bir örgüt yapısına sahiptir. Ayrıca ülkemizin her bölgesinde bulunan tesisli ekipleri ve yoğun alım dönemlerinde faaliyete geçirilen geçici alım merkezleri ile tarım sektörüne hizmet vermektedir. Toprak Mahsulleri Ofisi faaliyet alanındaki ürün piyasalarını düzenleyip görev ve sorumluluklarını başarı ile yürütülen ülkemizin büyük ölçekli kuruluşlarından bir tanesidir.

Toprak Mahsulleri Ofisi Personel Alımı

Başta hububat olmak üzere faaliyet alanındaki tarımsal ürün piyasalarını düzenleyerek üretici ve tüketiciyi koruyacak düzenleyici tedbirler almak ve olağanüstü hal stoku bulundurmak TMO’nun temel misyonudur. TMO paydaşlara güven veren, dinamik, yetkin ve çağın gereklerine göre uyumlu olacak bir kurum olma yolunda işe başlamış ve bu yolda da devam etmektedir.

 

Toprak Mahsulleri Ofisi  İletişim

İletişim Bilgileri

Kurum Adı
Toprak Mahsulleri Ofisi
Internet Sitesi
http://www.tmo.gov.tr/
Telefon
+903124163000
Faks
+903124175934
E-Posta
[email protected]
Yazışma Adresi
Müdafa Cad. No:18 Bakanlıklar
06100 Çankaya ANKARA TÜRKİYE

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir