Tırnak mantarının tedavisi

El ve ayak tırnaklarında husule gelmesi muhtemel olan mantarlar doğru çözüm yöntemleri ile tedavi edilerek sıkıntı yaratan bir durum olmaktan çıkıyorlar. Fiziksel görünüm açısından da can sıkan el ve ayak mantarları mütenevvi sebeplerden dolayı hasar görmüş, enfeksiyon kapmaya yatkın tırnaklarda görülür.

Ilık ve nemli ortamlar, havuzlar, soyunma odaları, ortak kullanılan banyolar, steril olmayan manikür ve pedikür aletleri tırnak mantarı oluşumunda rol oynayan faktörlerdir. Tırnaklardaki mantarlar üreme alanı buldukları zaman tırnaklarda ciddi enfeksiyonlar oluşur. Uzmanlar tırnak mantarı oluşumunu önlemek için ayakların ıslak bırakılmamasını, ayarlardaki terlemeyi önlemeyi, sivri topuklu ayakları sıkan ayakkabıların giyilmemesini, ortak kullanım alanlarında kişisel terlik kullanılmasını, manikür ve pedikür malzemelerinin temizliğinden emin olmayı önermekteler.

Tırnak mantarı tedavisi için dermatoloji uzmanına başvurulmalıdır. Uzman hekim tırnak mantarını tedavi edecek en uygun ilacı reçete eder. Ağızdan yaklaşık 3 ay alınan ilaçlar tırnak mantarının geçmesini sağlar.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir