Tıraş sonrası kaşıntıyı önlemek

Tıraş sonrası kaşıntılar cildi hassas olanlar başta olmak üzere hemen hemen her erkeğin şikaytelendiği huzursuz verici durumlardandır. Tıraş sonrası kaşıntıyı önlemek için cilt uzmanlarının tıraş öncesi ve tıraş sonrası önerilerine kulak vererek bu sorunu yaşamayabilirsiniz.

Erkeklerin sık yaşadığı bir sorun olan tıraş sonrası kaşınma, ciltte tahrişe yol açabilecek bir sorundur. Tıraş sonrası kaşıma hissi geldiğinde kaşınma ihtiyacını gideren erkeklerin bir çoğunun cildinde kaşımanın etkisi ile kanama görülür. Tıraş sonrası kaşınma sadece yüz bölgesi için değil koltuk ve özel bölge içinde geçerlidir. Peki tıraş sonrası kaşınmanın şiddetini azaltmak için ne yapılması gerekir.

Tıraş sonrası kaşıntıdan kurtulmak istiyorsanız bu önerileri dikkate almanızda fayda var. Kaşıntıyı önlemek için hem tıraş öncesi hem de tıraş sonrası dikkat etmeniz gerekenler var. Bunlardan ilki, tıraş öncesi muhakkak tıraşlanacak bölge sıcak su ile yıkanmalıdır. Daha sonra cildinizi iyice kurumalı ve ardından tıraş köpüğü ya da sabun sürmelisiniz. Ardından tıraşlama işlemine geçin ancak tıraşlamayı ilk önce kılların yönüne doğru, daha sonra da tersi yönünde yapın. Bu işlem daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Tıraşlama işlemi bittikten sonra nasıl ki tıraşa başlamadan cildinizi sıcak su ile yıkadıysanız şimdide yine bol su ile cildinizi yıkayacaksınız ancak bu kez suyun soğuk olması gerekir. Daha sonra cildinize tıraş losyonu sürün. Bu işlemleri aşama aşama yerine getirirseniz tıraş sonrası kaşıntı gibi bir problemle karşılaşmayacaksınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir