Ter bezi iltihabı neden olur

Aynı zamanda köpek memesi hastalığı adı da verilen ter bezi iltihabı sorunu, ekseri koltuk altı bölgesinde husule gelerek mütenevvi şikayetlere sebep olan bir hastalık türüdür. Ter bezi iltihaplanması ne kadar tedavisi mümkün bir hastalık olsa da, tekrarlanma riski bulunduğu için hastaların bu konuda oldukça dikkatli olmaları gerekir. Peki ter bezi iltihaplanmasının nedenleri neler olabilir? Bu sorunun husule gelmesinde rol oynayan faktörler şöyledir;

Ter bezi iltihaplanma nedeni kıl dönmesi veya yağ bezelerinin sıkıştırılması sonucu husule gelen bir problem olmaktadır. Ter bezi iltihabı sorunundan kurtulmak ve bu sorunun ortaya çıkmasını önlemek için koltuk altında ele gelen beze ya da şişlik durumunda vakit kaybetmeden cildiye uzmanına başvurmalısınız.

Genellikle 25-45 yaşları arasında görülen ter bezi iltihabı sorunu, koltuk altı bölgesinin yanı sıra, göğüste, göz kapaklarında, avuç içi, ayak tabanı ve saç diplerinden de görülebilir. Kısacası aşırı terleme ve havasızlık ter bezi iltihaplanması sebepleri arasındadır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir