SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Televizyon Karşısında Kilo Almak İstemiyorsanız Okuyun!

Televizyon Karşısında Kilo Almak İstemiyorsanız Okuyun!

Türkiye’de yaklaşık 6-7 saat televizyon izleniyor ve durmadan bir şeyler atıştırılıyor.

Levent Öztürk; “Türkiye’de günde 6-7 saate yakın televizyon izleniyor. Bu dünya genelinde en çok TV izleyen ülkelerden biri olmamıza yetiyor. Fazla televizyon izlemek, giderek şişmanlayan bir topluluk haline gelmemize neden olmakta.”

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Öztürk’ün araştırmalarına göre televizyon başında geçirilen süre kilo kontrolünde büyük bir etken.

“Fazla kilolarla savaşırken, en büyük etkenlerden biri televizyon başında geçirilen sürenin azaltılması. Türkiye dünyada en çok televizyon izleyen ülkelerden biri. Bunu günde maksimum 2-3 saate indirmenin yollarını bulmalıyız. Bulamazsak hızla şişmanlayan bir toplum olacağız.”

“AKTİF YAŞAM TARZINA UYUM SAĞLANMALI”

Aşırı kiloları kaybedebilmek için fiziksel aktivitelerimizi arttırmamız gerektiğinin altını çiziyor Levent Öztürk ve ekliyor gençler için egzersiz çeşitliliği mümkün. Ancak 40 yaşın üzerindeki insanlar için en uygun aktivite hızlı hızlı yürüyüş yapmaktır.

Bu yürüyüş istenirse bir koşu bandından faydalanarak, istenirse de açık havada yapılabileceğini belirten Öztürk “Günde 30 dakika tempolu bir şekilde yürüdüğümüz zaman vücudumuz için önemli bir yatırım yapmış oluruz. Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim kilo kontrolünde de önemli bir mücadelede bulunuruz. İnsanların aktif yaşam tarzını benimseyip egzersiz dışı aktivitelerin artması kilo kontrolünde çok önemlidir.”

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir