Tefbis

Tefbis Portal

Açılımı Türkiye de Eğitimin Finansmanı ve Eğitim Harcamaları Bilgi Yönetim Sistemi olarak tanımlanmış Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm kurumların gelir ve giderlerinin daha net belirlenmesi ve ortaya koyulması için planlanmış ve uygulamaya konulmuş bir projedir Tefbis.

Tefbis Giriş

Proje amacı ise tıpkı e-okul, e-devlet gibi ağ tabanlı bir gelir-gider yönetim bilgi sistemi oluşturmak ve bunda devamlılığı sağlayıp proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bütün okulları dahil edip daha yaygın kullanılır hale getirmektir. Türkiye’nin tamamında bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okulları bu sistemde okula devlet tarafından gelen gelirleri, gönüllü yapılan bağışları, yardımları ve yapılan tüm harcamaları tüm ayrıntılarıyla kayıt altına alarak eski düzensizliği web tabanlı bir projeyle daha düzgün bir hale getirmektir.

Tefbis Nedir

Bu projeyle elde edilmek istenen pek çok amaç daha bulunmaktadır. Bu sayede aylık, yıllık harcamaların düzenlenmesi ve devletin bölge bölge, il il nereye ne kadar para harcadığının ortaya çıkarılmasını sağlamaktır. Bu yolla eğitim giderlerinin ne kadar olduğu incelenmekte ayrıca okullarda yetkililer tarafından yapılan harcamaların ne kadar doğru, tutarlı ve gerekli harcamalar yapıldığı kontrol edilmektedir. Bir diğeri ise yapılan bağışların ne kadar gönüllü olarak yapıldığını kontrol altına almak ve bu bağışların nerelerde nasıl kullanıldığını inceleyebilmektir.

Tefbis Meb

Bu sistemle Türkiye de eğitime yapılan bağış ve harcamaların ne kadar yeterli olduğu ne kadar doğru yerlerde kullanıldığı incelenmekte olup sürekli olarak bilgiler güncel tutulduğundan tüm araştırmacı kuruluşlara da gerekli bilgiler sağlanarak gerekli anketler ve araştırmalar yaptırılmaktadır. Bu sistem evdeki her bir bireyden öğrencinin tüm bilgilerine kadar her şeyi de barındırdığından bu sistemle ihtiyaç sahibi öğrencilere de yine okullar da kurulan bu sistemle gerekli yardımlar yapılmaktadır. Sadece öğrenciden de ziyade bu yardımların doğru bölge, il ve ilçelere gönderilmesi de sağlanmaktadır.

Tefbis Anket

Tefbis okullarda belirlenen okul aile birlikleri tarafından toplanan yardımlar dahil hepsini kapsamaktadır. Bu yüzden Tefbis için okul aile birliklerinin, velilerin ve öğrencilerin tüm şeffaflığıyla gerçeklikleri ortaya koyması her zaman daha faydalı olacaktır.

 

Tefbis Giriş İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir