Tedaş Borç Sorgulama

Tedaş Borç Sorgula

Elektrik günümüzün vazgeçilmezlerinden bir tanesidir. Türkiye de elektrik dağıtım alanındaki dağınıklığı önlemek amacıyla 1970 yılının başların çıkarılan bir kanunla Türkiye Elektrik Kurumu (TEK) kurulmuş olup sistemin daha düzenli ve daha kaliteli işlemesi açısından ilk adım atılmıştır.Türkiye Elektrik Kurumunun görevi tüm yurtta belediye sınırları dışında kalan yerlerde elektriğin dağıtımı satışı ve gelirlerin toplanması abonelik işlemlerinin sürdürülmesi amacıyla kurulmuş bir kurumdur.

Tedaş Borç Öğrenme

1993 yılı itibariyle devlet elektrik hizmet alanında kalite ve hizmet sınırlarını artırılması amacıyla iki ayrı kurum daha oluşturmuş ve bu kurumlar 1994 yılında tüzel birer kurum olma hakkı kazanmışlardır. TEAŞ ve TEDAŞ bu iki kurumdur. TEDAŞ’ ın 2004 yılı itibariyle özelleştirilmesine karar verilmiştir. Bu yıldan itibaren Türkiye’nin elektrik dağıtım bölgeleri 21’e yükseltilmiş olup toplamda 25 milyonu aşkın abonesine en kaliteli hizmeti ve en az karlılıktaki hizmeti sunma amacı taşımaktadır.

Tedaş Borç Ödeme

TEDAŞ tüm alt kurumlarıyla birlikte teknolojiyi ve günümüzdeki değişimleri yakından takip ederek hepsine uyum sağlamaya çalışmaktadır. TEDAŞ günümüz itibariyle tüm devlet işlerinde ve özel işlerde olduğu gibi abonelerine çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Artık insanlar oturdukları yerden elektronik ortamdan fatura ödeyip borç sorgulama işlerini rahatlıkla yapabilmekteler. TEDAŞ borç sorgulama işlemlerini en hızlı şekilde kendi sayfalarından hizmete açmış olup buradan borç sorgulaması yapmak için abone no ve TC kimlik no gibi fatura üzerinde bulabileceğiniz bilgiler sorulmaktadır. Bu bilgileri girdiğiniz takdirde sizin adınıza çıkarılmış olan fatura ekran yansıyacaktır.

Tedaş Abone NO Sorgulama

Bu faturanın yine elektronik ortamda güvenli bir şekilde ödemesini de gerçekleştirebilirsiniz. TEDAŞ fatura sorgulamadan sonra borç ödeme kısmına geçip oradan gerekli bilgileri doldurarak fatura ödemenizi de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yine bu sayfa üzerinden tüm abonelik işlemlerinizi çözüme kavuşturabileceğiniz gibi arıza bildirimi de yapabilmektesiniz.

 Tedaş Fatura Sorgulama

Yeni abonelikler için de buradan işlemlerini yapabilme olanağına sahipsiniz ama gerekli evrakları da en yakın TEDAŞ şubesine göndermeniz veya bırakmanız gerekmektedir. Son çıkan yasayla yeni de bir düzenleme içine giren TEDAŞ artık yeni aboneler için eski borcu ödeme zorunluluğunu da ortadan kaldırdı. Artık hiç kimse yeni abonelik alırken eski abonenin borcundan sorumlu olmadan yeni aboneliğini sıfırdan başlatabilecek.

 

Tedaş Borç Sorgulamak İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

2 yorum

  1. merhaba ben abone numaramı öğrenmek istiyorum adresim sivas kongre cad örnek mah fi yapı evleri A 11 38 NOLU DAİRE tşk ederim

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir