Taşıma Sorgulama

Numara Taşıma Sorgulama

Yeni bir uygulama olan numara taşıma işlemi günümüzde oldukça popüler bir konu haline geldi. Artık herkes aynı numarayla istediği firmanın hattını özgürce alabiliyor. Böyle bir şeyin meydana çıkması rekabetin de artmasına sebep oldu ve oldukça faydalı bir iş yapıyorlar.

Numara Taşıma

Bu sayede insanlar istediği hattı kullanabilmekte ve istediği kampanyadan yararlanabilmektedir. Her kişi bu konuda tamamen özgür olarak numarasını istediği hatta geçirebilmektedir. Bu numaraları sorgulayabilmek için de yeni sistemler ortaya atılmış olup herkes artık yeni çıkan sabit hatlı numaraları arayıp oralardan isime ait numara alabiliyor. Veya numara söyleyip numaranın kime ait olduğunu öğrenebiliyor. Bu sayede insanlar kim tarafından rahatsız edildiğini de artık rahatça adli yollara başvurmadan öğrenebiliyor.

Numara Taşıma Şartları

Önceden herkes numaraya baktığı zaman o numaranın hangi hatta ait olduğunu anlayabiliyordu. Ama bu yeni sistemle artık o da imkansız hale geldi. Çünkü insanlar artık sadece numarasını başka bir hatta geçiriyor ve numara aynı kalmasına rağmen başka bir hattı kullanabiliyor. Aradığınız kişinin sadece kullandığı hattın sizin hattınızdan olup olmadığını anlayabilmektesiniz. O da karşı tarafı aradığınızda gelen uyarı sesi ile anlaşılmaktadır. Böyle bir sistemin olmasının firmalardan ziyade asıl yararı hat kullanan insanlara oldu. Çünkü rekabet ortamının oluşması farklı ve yeni kampanyaların ortaya çıkmasına neden oldu.

Ve bu sayede daha az ücret ödeyerek daha fazla konuşup mesajlaşabilme hakkını da insanlar kazanmış oldu. Bundan da ziyade artık hat şirketleri olan vodafone, turkcell, avea operatörleri artık konuşma ve mesajlaşma paketlerinin yanı sıra telefon verme ve telefon indirimleri yapan kampanyalar da sağlamaktadır.

Numara Taşıma Süresi

Hat taşımanın tek dezavantajı olarak şu anda gözüken tek bir sebep vardır. O da artık numaraya baktığımızda hangi operatöre ait olduğunu anlayamadığımızdan eğer aradığımız kişi farklı bir operatörün hattını kullanıyorsa konuşmalar daha fazla tutacaktır. Bunu anlayabilmemizin tek yolu ise aradığımız kişiyi telefon çalmadan önce uyarı sesi gelip gelmemesidir.

 

Taşıma Sorgulamak İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir