Tam 250 kilo!

Eşinin boşanma davası açtığı 6 çocuk annesi Selma Akbıyık, sağlık güvencesi de olmadığını belirterek Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın kendisini tedavi ettirmesini istedi.

Mersin’in Akdeniz İlçesi’nde oturan Selma Akbıyık’ın 4 yıl önce ayakları şişmeye başladı. Hormon bozukluğu nedeniyle kilo almaya başlayan Akbıyık, 70 kilodan 250 kiloya ulaştı. Bu sırada eşinin boşanma davası açtığı Akbıyık, çocuklarıyla ortada kaldı. Maddi durumu iyi olmadığı için tedavi olamadığını belirten Akbıyık, kiloları nedeniyle sokağa bile çıkamaz hale geldiğini söyledi. Kilo vererek eski haline dönmek isteyen Selma Akbıyık, “Obezite tedavisi olup eski sağlığıma kavuşmak istiyorum. Kilo alırken çok doktora gittim, bir sağlık sorunu bulamadılar. En sonunda hormon bozukluğunun kilo almama neden olduğunu söylediler. Ancak ekonomik durumun olmadığı için tedavi olamıyorum” dedi.

Boşanma aşamasında olduğu eşinin Bağ-Kur borcu nedeniyle sağlık güvencesinden de yararlanamadığını belirten Akbıyık, “Eşimin sigortasından yararlanamadığım için sağlık güvencem de yok. Doktora bile gidemiyorum. Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan yardım istiyorum. Beni tedavi ettirsin, eski sağlığıma kavuşmak istiyorum” diye konuştu.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir