Suna Dumankaya uçuk tedavisi

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya, yüz güzelliğine gölge düşüren sorunlara karşı önermiş olduğu bitkisel çözüm yöntemleri sayesinde bu zamana kadar birçoğumuzun cilt sorunlarından kurtulmasını sağlamıştır. Şimdi ise çeşitli sebeplerden dolayı beliren uçuk için bitkisel tedavi yöntemi sunan Suna Dumankaya’nın bitkisel formülü daha önceden denenmiş ve faydası görülmüştür. Denemek isteyen ziyaretçilerimiz için, bitkisel yöntemlerle uçuk tedavisi şöyle;

Suna Dumankaya bitkisel uçuk tedavisi

 

Formül 1

Malzemeler

 

10 gr. meşe kabuğu
15 gr. ceviz yaprağı
3,5 su bardağı su

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Bitkileri ve suyu karıştırarak ocakta 15 dakika kaynatın. Kısık ardından bitkiler çatal yardımı ile alınıp ezilmelidir. Soğutulmaya bırakan ezilmiş bitkiler uçuk üzerine konur.
Formül 2

Malzemeler

1 tutam mayıs papatyası
1 çay bardağı kaynamış su

Mayıs papatyası ve kaynamış suyu karıştırın demlemeye bırakın. Ardından iyice süzün ve uçuk üzerine geçene kadar kompres yapın. Bu işlemi gün içerinden birkaç defa tekrarlayın.

Formül 3

Malzemeler

3 adet andızotu kökü
2 su bardağı su

Hazırlanışı ve uygulanışı

Andızotu kökü 2 bardak su ile karıştırılarak bir taşım kaynatılmalıdır. Ardından soğulup süzülmeli. Uçuk iyileşene kadar üzerine kompres yapılmalı. Bu işlemi gün içerinden birkaç defa tekrarlayın.

Formül 4

Malzemeler

1 adet soyulmuş elma
2 su bardağı su

Hazırlanışı ve uygulanışı

Soyduğunuz elmayı 2 barda su ile ocakta kaynatın. Yaklaşık 10 dakika kaynattıktan sonra soğumaya bırakın. Tam soğumadan ılık halde iken bu su ile uçuğa kompres yapın. Bu işlemi gün içerinden birkaç defa tekrarlayın.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir