Su çiçeğinin tedavisi

Viral bir enfeksiyon olan su çiçeği tedavisi için günümüzde antibiyotik değil de parasetemol kullanılmakta ve non-steroid ve antienflamatuar gibi ilaçlar bakteriyel enfeksiyon riskini arttırdığı için hekimler tarafından pek önerilmeyen tedavi metotlarıdır. Suçiçeği tedavisi için reye sendromu riskini arttırmasından ötürü aspirinde kullanılması önerilmeyen tedavilerden biridir.

Parasetemol kullanımı su çiçeğini önlemede en etkili tedavi yöntemi olmakta ve bu ilacın yanı sıra suçiçeği tedavisi için antihistaminik ilaçlarında (anti alerjik) kullanımı önerilmektedir.

Suçiçeği geçiren bir çocuğa ebeveynler tarafından özel bir yöntem uygulanmasına gerek yoktur. Ancak ebeveynler çocuklarının beslenmelerine bir müddet dikkat ederlerse suçiçeği daha kısa bir zamanda geçmiş olur. Beslenmenin yanı sıra çocuk terlediği zaman banyo ettirilmelidir ki kaşıntı ve enfeksiyon kapma riskleri de azalmış olsun.

Su çiçeğine yakalanan ve durumu özel olan çocuklarda virüsü öldürmeye yönelik ilaçlar kullanılmakta, fakat bu ilaçları durumu normal olan çocuklar kesinlikle kullanmamalıdır. Suçiçeği tedavisinde çocuk bol bol istirahat etmeli, ara ara duş almalı, beslenmesine dikkat etmelidir. Tüm bunlara özen gösterildiği zaman bir hafta içinde su çiçeğinden eser kalmayacaktır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir