SSK Sorgulama

SGK Sorgulama

SSK sorgulama işlemi web tabanlı sistemler üzerinden internetten halledilebilmektedir. Bir kişi çalıştığı kurumun sigortasını düzenli ödeyip ödemediğini bu sayfalar aracılığıyla kontrol edebilmektedir. SSK sorgulama sayfasından kişiler kaç günlük sigortalarının yattığını ne kadar primlerinin olduğunu öğrenebilmekteler.

SSK Sorgula

Yine bu sayfalardan sigortalarındaki bazı değişiklikleri yapabilmekteler ve aradıkları yapmak istedikleri çoğu işlemi buralar üzerinden yapabilmekteler. Aynı sayfadan SSK hizmet dökümünü de elde edebilirler. Bu sayede pek çok bilgiye çok rahatlıkla ulaşabilmekteler. Bu da vatandaşlar için çok büyük bir kolaylık olarak göze çarpmaktadır.

SSK Hizmet Dökümü

SSK hizmet dökümü sayfalarına iki yoldan ulaşabilmek mümkündür. Artık günümüzde devlet olarak tamamen işlemleri elektronik ortama taşıdığımız e-devlet sistemi ile birlikte tüm işler buralar üzerinden yapılabilmektedir. Ve vatandaşlar e-devlet sistemi üzerinden devlet ile ilgili tüm resmi kurum işlerini de halledebilmektedir. Bu çerçevede insanlar SSK hizmet dökümünü buralardan da sorgulatabilmektedir.

SSK Prim Ödeme

E-devlet sistemi üzerinden SSK sorgulama işlemini yapabilmesi için TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. E-devlet şifresi olmayan vatandaşların ise en yakın PTT şubesine giderek şifrelerini kimliklerini göstererek temin etmeleri gerekmektedir. Buradan bu işlemlerini halledebilecekleri gibi SSK ana sayfasından da bütün işlemlerini yapabilmekteler. Önceden SSK’dan alınacak bir şifre ile sisteme giriş ancak sağlanabilirken artık şifresiz giriş dönemine de geçilmiştir.

E SSK Sorgulama

Sisteme giriş için kişilerin yanında nüfus cüzdanı bulunması yeterli olacaktır. Gerekli bilgiler; TC kimlik numarası, aile sıra no, sicil no, nüfusa kayıtlı olduğu il, ilçe gibi sıradan bilgiler sorulacaktır. Sayfa açıldıktan sonra yapılması gereken tek işlem ise 4/A hizmet dökümüne tıklamak olacaktır. Açılan sayfada sizin adınıza o tarihe kadar yatırılmış olan tüm SSK miktarlar gün üzerinden hesaplanmış bir şekilde ayrıntılı doküman olarak gözükecektir. Eğer gerek duyarsanız bunu siteden çıktı alarak da gerekli yerlere başvurabilirsiniz.

SSK Kimlik No İle Sorgulama

Aynı zaman da siteden doğru kalan prim günlerinizi, girdiğiniz tarihe kadar ne kadar gün çalıştığınızı görebilirsiniz. Bu siteden aldığınız bilgiler doğrultusunda ise emekli maaşınızı da hesaplayabilirsiniz.

 

SSK Sorgulamak İçin tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

3 yorum

  1. Ben 2007 temmuz ayında işe girdim, 2011 de 7 ay işsiz kaldım şimdi 3 aydır yine işsizim .
    2007 den 2011 nisanına kadar primlerimi tavandan yattı 15,12,1965 doğumluyum emekli hesaplamada 15,12,2015 emekli gösteriyor şimdi yüksek maaşlı iş bulamıyorum sigorta hastalıkta şart oluyor ne yapmalıyım.bilginize.

  2. Iğdır bölgesinde SSK’ya bağlı sigortalı çalıştım. Elimde herhangi bir belgem yok. Sigorta no ve süreye nasıl ulaşabilirim. TC. No. 21356803008, Kazım KILIÇ.
    Teşekkürler

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir