Skleroterapi yöntemi ile kılcal damar tedavisi

Kıl damarların cilt üzerinden kötü bir şekilde görünmesi estetik görünümü derinden etkileyen bir sorundur olduğu için ve bilhassa da bu sorun kadınların başına daha çok geldiği için hemen hemen her kadın varisli olan bacaklarından şikayet eder. Bu sorunu ortadan kaldırmanın iki yöntemi bulunmaktadır. bunlardan ilki lazer yöntemi ile kılcal damar tedavisi, ikincisi ise skleroterapi yöntemi ile kılcal damar tedavisidir.

Skleroterapi yöntemi önceleri lazer tedavisi uygulanmış ve yeterli sonuç alınmamış kılcal damarların tedavisinde kullanılan bir uygulamadır. Bazı durumlarda lazer tedavisi ile kombine edilerek de uygulanır. Skleroterapi yönteminde amaç, damar iç yüzeyinin medikal ilaçlarla abrazyonunu sağlayıp, kapanmasını ve vücut tarafından metabolize edilerek yok edilmesini sağlamaktır. Skleroterapi yönteminin hem kolay uygulanması hem de başarısının yüksek olması günümüzde en çok uygulanan kılcal damar tedavi yöntemi arasında bulunmaktadır. Üstelik Skleroterapi yöntemi ile yapılan kılcal damar tedavisinde hastanın rahatlığı üst düzeydedir.

Kılcal damar tedavisinden kullanılan Skleroterapi yönteminde çok iğneler tercih edilmektedir. Özel olarak bu işlem için hazırlanmış ilaçlar damar içerisine verilir ve kompresyon sağlanır. Böylece ilacın damarın iç yüzeyleri ile direkt teması elde edilmesi sağlanarak uygulamanın başarısı yükseltilir. Uygulama sonrasında hastanın varis çorabı giymesi tedavinin başarısını daha da arttırır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir