SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Sivilce ve Biotin ilişkisi

Sivilce ve Biotin ilişkisi

Genç arkadaşlarda çok meşhur olan sivilce sorundan utananlar bu gençlerin %95 ini oluşturuyor. Sivilce sorunu sadece ergenlerde değil yetişkin bireylerde de görülmektedir. Sivilceler deri altı bezlerinin salgıladığı yağların ölü deri hücreleri ve bakteriler tarafından bloke edilmesiyle meydana gelir.

Biotin B7 veya H vitamini olarak bilinir. Suda çözünen bir vitamin olduğundan bir çok biyo-kimyasal süreç için çok önemlidir.  Özellikle sağlıklı bir cilt için oldukça önemli olan biotin cilt ve saçı besleyen yağ asitlerini oluşturmaktadır.

Biotin desteği alan herkeste kısa bir zaman sonra sivilce patlaması yaşandığına dair bazı şeyler duymuş olabiliriz. Fakat şimdiye dek biotin ile sivilce arasındaki bilimsel bir bulguya rastlayan olmamıştır.

Sivilce Önlemenin Yolları Nelerdir? diye soracak olursanız Multivitamin içeren iyodin sivilce oluşumuna sebep olurken mevcut sivilceleri de azdırabilmektedir.

Eğer biotinin sivilce yaptığını düşünüyorsanız bir süreliğine biyotini bırakıp sonuçları kendi gözlerinizle gözlemleyebilirsiniz.

Sivilcelerin esas oluşum amacı A ve E vitaminlerinin azlığıdır. Bu vitaminler doğal yollardan alınırsa sivilce gözlemini çok az yada hiç görülmeyebilir. A vitamini cildinizdeki dokuların tamiri için gerekli olup son derece önemli bir vitamindir.

 

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir