Siğiller nasıl geçer

Vücudun herhangi bir yerinde apansız çıkan siğiller gerekli şekilde tedavi edilmediklerinde sürekli karşı karşıya kalınabilen bir durum olmakta ve bazıları kanser riski taşıdığından dolayı tehlikeli oldukları için en doğru şekilde siğil tedavisi yapılmalıdır. Pütürlü ve sert bir dokusu bulunan siğiller başta tırnak çatlağı olmak üzere çeşitli sorunlara yol açmaktadır. Hele ki topuk bölgesinde bulunan siğiller yürümeyi etkilemektedir. Bazıları da bulundukları bölgede enfeksiyon oluşmasına sebep olurlar. Mütenevvi nedenlerden ötürü husule gelen siğiller nasıl geçer işte cevabı…

Yetişkinde çıkan bir siğile oranla çocuklarda çıkan siğiller daha hızlı bir şekilde geçmektedir. Siğil tedavisi için siğilin bulunduğu bölge ve siğilin türü göz önünde bulundurularak gerekli işlemler uygulanmaktadır. Aynı zamanda hastanın yaşı da göz önünde bulundurulur ve çocuklarda çıkan siğiller için daha basit yöntemler seçilir.

Çocuklarda çıkan siğiller için klasik ilaç tedavisi olan salisilik asit içerikli bir ilaç kullanılır. Bu ilaç düzenli olarak ara verilmeden kullanılırsa siğil geçer.

Yetişkinlerde çıkan siğiller için ise dondurma tedavisi uygulanır. Birkaç seanslık dondurma tedavisi ile siğiller iz kalmadan geçer. Eğer ki dondurma yöntemi siğilin geçmesi için yeterli olmadıysa yakma ve lazer tedavisine başvurulur.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir