Sigaranın cilde zararları nelerdir

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki sigara kullanımı erkeklerde olduğu kadar kadınlarda da giderek yaygınlaşmakta ve kadınlar üzerinde özellikle de cilt sağlığını tehdit etmektedir. Kadınların en çok önem verdiği cilt sağlığı ve cilt güzelliği sigara ile ne yazık ki bozulmaktadır. Sigara kullanımının zararları giderek daha da artmakta ve bu zararlara her geçen gün bir yenisi daha eklenerek sağlık üzerinde olumsuz etkilere yol açmaktadır. Güzel, genç ve çekici olmak isteyen kadınlar sigara kullanımına devam ettikleri müddetçe bu arzularını yitirecekler.

Güzel ve genç görünmek isteyen kadınlar ne kadar güzellik merkezlerine gitseler de, cilt bakımı yapsalar da , cilt sağlıkları için olumlu etkileri olduğu söylenen besinleri tüketseler de sigara kullandıkları için bunların hiçbir yararı kalmayacak, etkileri de azalacaktır. Bu etkilerin azalmasıyla beraber sigaranın cilde olan etkileri daha da artacaktır.

Sigara cilt güzelliğini etkilediği gibi cebe de zarar veriyor. Sigaraya her yıl harcanan tonlarca para kadınların bütçesini de etkiliyor. Güzellik ve sağlık uzmanları hem erkeklerin hem de kadınların sigaranın zararlarından korunmak için sigara kullanımı bırakmalarını öneriyor. Çünkü sigara ciltte hasara sebep olmakta, cilt dokusunu bozmakta ve cildin tüm besin değerlerinin yok olmasına sebep olmaktadır.

Sigara kullanımı zamanla cildin solgunlaşmasına da sebep oluyor. Henüz 45′inde olan bir kişi sigara kullandığı ve cildini bozduğu için tıpkı 70 yaşında bir insan gibi görünüyor. Yıpranmış olan yüz hatlarının tek sorumlusu sigara kullanımı!

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir