Şifalı Bitkiler

Şifalı Bitkiler Hangileri

İnsanın şifa bulması için gerekli olan her şey doğada mevcuttur. İnsanlığın ilk yıllarından beri sağlık için bu yöntem kullanılmış ve insan doğanın kendisine bahşetmiş olduğu mucizeler aracılığı ile sağlık bulmuştur. Günümüz modern tıbbı bile doğadaki mucizelerden ilaç üretmiş ve insanın sağlık bulmasına yardımcı olmuştur. Tabiatta var olan her bitkinin insan sağlığı için yaratıldığı kutsal kitaplarda dahi bildirilmiştir. Kuranda bu konuda ayetler dahi yer almıştır. Hatta bazı bitkileri ile ilgili sure dahi indirilmiştir. Zeytinin mucizelerinden bahseden kuran bu konu hakkında ismi zeytin olan vettini vezzeytuni suresini de insanlığa hediye etmiştir.

Gerçektende doğada ki tüm bitkiler bir şekilde insanın sağlığı için yaratılmış insanın bunu öğrenmesi istenmiştir. Son zamanlarda internetin gelişimi ile birlikte şifalı bitkiler ile ilgili birçok bilgiye ulaşmak mümkün hale gelmiştir. İnternet öncesi koca karı ilacı olarak nitelendirilen şifalı bitkiler bu gün hem tedavi amaçlı hem de korunma amaçlı kullanılmaktadır. Eskiden sadece aile büyüklerimizden öğrendiğimiz şifalı bitkiler kullanımı artık net aracılığı ile hepimizin kullanımına sunulmuştur. 20 yüzyıl da insanlık şifalı bitkilere gereken önemi vermemiş ve bu yüzyılda hastalıklar çığ gibi büyümüş insanın yaşam süresi kısalmıştır. 21. yüzyılın başlarında internetin gelişmesi ile şifalı bitkiler ile bilgi edinmek kolaylaşmış ve kullanımı artıkça hastalıklar azalmış ve insan ömrü yeniden uzamaya başlamıştır.

İnsanın sağlığına faydalı bitkilerin sayısı oldukça fazla olduğundan biz önemlilerini sizlere anlatmaya çalışacağız. Öncelikle maydonoz tam bir şifa kaynağı olarak insanlığın kullanımına yaratan tarafından sunulmuştur. Maydonoz öncelikle karaciğer dostu bir bitki olarak tüm karaciğer hastalıklarına şifa kaynağıdır. İçindeki mineraller ile vitamin eksikliklerini de gideren özelliklere sahiptir. Maydonoz cinsel gücü artırıcı özelliği ile de hekimlerin tavsiyeleri arasında yer alır. Kolestrolü düzenleyen özelliği de kolestrol hastalarının kullandığı bir bitki olmuştur. Kalp ve damar tıkanıklıklarına da çok iyi gelen maydonoz bir şifa deposu olarak nitelendirilebilir.

Zeytin bir diğer şifa kaynağı olarak kutsal kitaplarda dahi yerini almıştır. Zeytin ve yağı insan için tam bir mucize olarak bilinir. Kalp ve damar tıkanmalarını önleyen zeytin ve yağı sindirim sistemini de düzenleyici özelliklere sahiptir. Vücut ve cilt güzelliği içinde kullanılan zeytin yağı vücudumuzun en önemli besin kaynakları arasında gösterilir. Zeytin ve yağı konusunda nelere iyi geldiği konusunda bir şeyler söylemektense vücudumuzun tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir mucize demek yeterli olacaktır.

Kanserden korunmak için ise ısırgan otu bizlere bahşedilmiş mucizelerin başında gelmektedir. Kanserden koruma özelliği modern tıp tarafından da kabul edilmiş olan ısırgan otu düzenli kullanımı ile kanser hastalıklarından bizi koruyabilmektedir. Her sabah kaynatılarak içilen bir bardak ısırgan otu ile kanserli hücrelere karşı savunmalı hale gelirsiniz. 1 ay boyunca sabahları aç karnına bir bardak su da demlediğiniz ısırgan otu size çok iyi bir savunma silahı olacaktır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir