SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

SGK Tarafından Sigortası iptal Edilenler

SGK Tarafından Sigortası iptal Edilenler

SGK tarafından yapılan açıklama ile son 1 yıl içerisinde sigortası iptal edilenler ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.Sigortası iptal edilenleri ilgilendiren bu yazıda SGK tarafından yapılan açıklamayı sitemiz üzerinden yayınlama gereği duyduk.

Sigortam Neden iptal edildi?
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan denetimler ile son 1 yıl içerisinde toplam 476 işyerinin sahte olduğu ortaya çıktı.Bu iş yerinde çalışan işçilerin tamamının ödenen bütün sigorta bedelleri SGK tarafından iptal edildi.Yaklaşık olarak 44.260 kişinin sigortalılıklarının iptal edildiği tahmin ediliyor.

SGK yapılan bu usülsüzlüğü bu şekilde basına duyurdu;
“Öncelikle küçük metre kareli büroların dolandırıcılar tarafından kiralandığı ve işyeri olarak gösterildiği, sonra sokakta yaşayan gariban vatandaşa paralar verilerek üzerine şirketler kurulduğu tespit edildi.Özellikle sosyal güvencesi olmayan şoför esnafı, ev hanımı gibi işsizler bulunarak, bu işyerinde çalışıyormuş gibi sigortalı gösterilip, kendilerinden aylık 150-200 TL ücret alınıyor. Kişilerin sigortalı bildirimleri devam ediyor ancak devlete prim borcu ödenmiyor.”

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir