SGK Sorgulama

Sgk Sorgulama

Sgk sorgulama hizmeti devletimizin vatandaşlara sunduğu mükemmel bir hizmettir.2000 li yılların başında kadar internet hayatımızda çok az yerlerde bulunmaktaydı.Ama 2012 yılına girdiğimiz bu aylarda milenyum yüzyılı çağında olmamızında avantajı ile internet hayatımızın her alanında mevcuttur.

İnternet ile yapabileceğimiz bir çok resmi işlemler vardır.Bunların başındada sgk hizmetleri gelmektedir.Sgk sorgulama yapmak artık eskiden olduğu gibi resmi dairelerinde saatlerce kuyruk beklemekten çıkmış ve çok basit hale gelmiştir.

Sgk sorgulama işlemi daha öncedende bilindiği üzere ssk sorgulama adı altında yapılmaktaydı.2011 yılından sonra ssk,bağkur ve emekli sandığının bir araya gelmesiyle tek çatı altında toplanan sağlık hizmetlerini sorgulaması yapmak için sgk sorgulama bülteni çıkmıştır.Sgk sorgulama yapmak için sgk hizmet bilgilerinizi bilmeniz gerekmektedir.

Sgk hizmetlerinizi internetten sorgulama yapmak için ilk önce sağlam bir şekilde internet kullanmasını bilmeniz gerekmetedir.Ayrıca güvenliğiniz için giriş bilgilerinizi başka hiçbir kimseyle paylaşmamanız gerekir.Unutmayın ki giriş bilgilerinizi ve şifrenizi başka kişiler kullanırsa ve bu bilgilerinizi art niyetlerinde kullanacak olursalar başınız gercekten çok ağrıcaktır.Bunun içindir ki hiç bir şekilde bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.

Sgk bilgilerinize ulaşmak ve sgk sorgulama yapmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

 

SGK Sorgulama Yapmak İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

8 yorum

 1. 1989 yılında emekli sandığında görev başladım
  nezaman emekli olabilirim
  02/03/1963 d.tarihi

  1. Sayın Hakkı BeyBen forumun ALMİ rulzmuu fcyesiyim.d6nceden banlanmıştım.Moderatf6r arkadaşlardan af istedim bir anlaşma sundular kabul ettim.Aslında anlaşma şartı belli değildi.Ben daha f6nceden yanlış yaptığım hakaret ve uzun tartışmalar girmedim.Forumun gidişatını eleştiren bir konuda yf6neticilerin bize cevap vermemesine ie7erlerledim.Ve Lanet olsun bir yf6netici bile cevap vermedi.Bu nasıl anlayış? benzeri bir yorum yaptım anlaşmadan bihaber modumuz byefsane beni banladı.Tabi sue7lamıyorum onu anlaşmayı Zor_HAK ile olan anlaşmaya benzetti banladı beni.Gere7ekten sınırsız sfcreli bir ceza almayı haketmiş miydim? PC im olan sorundan dolayı bu kadar geciktim

 2. ben memur emeklisi bir vatadaşım ve emekli olalı on yıla yakın bir zaman oldu ve bu arada beş yıl beş ay bir müdet internet cafecilik yaptım vergilerimide aksatmadan verdim ve bana 7.haziran 2012.tarihide bir teliğat geldi ve .5.655.59.TL.e borclu olduğumu bildimekde ben işi bırakalı yedi aydan fazla bir zaman oldu bu zaman zarfında siz nerdeidiniz ve benim maaşımı sizler göndermiyordunuz ve bu şeytani yasa çıktığı zaman benim sizde adresim yokmuydu aynen yasa yani 5510 sayılı şöyle diyor bildimek zorudada değiliz acaba bizlermi insan değiliz yoksa sizler üstün bir meleksinizde bizim haberimizmi yok bu demek ya olurmu böyle bir şey siz bizleri ne zant ediyorsunuz tamam her şeyi kabul ettik ya benim maaşım başka bir ülkedenmi geliyorduda yasa çıkar çıkmaz kesme imkanınız yokmuydu acaba olsa olsa bu fireun yasası olur ve ancak bu yasayı böyle bir kişi düşünür

 3. ben almanyada yasiyorum 7000 isgunünden bagkurdan emekli oldum nekadar alabilirim?

 4. Sicil No.:2394001497595
  Ben Almanya’da ikamet etmekte ve halen çalışmaktayım.

  Yakınlarımdan aldığım bilgiye göre; ssk yada sgk bünyesinde zorunlu sigorta yaptırmam gerektiği, aksi takdirde cezalandırılacağım konusunda bir mektup geldiği şeklinde bir bilgi edindim.

  Gereğinin yapılması veya yapmam gerekenin tarafıma aşağıda belirtilen adrese yazılı veya bilgirdiğim e-posta adresime bir ileti ile gönderilmesi hususunu arz ederim.

  Ahmet Başol
  Lohkoppel 6
  D-22179 Hamburg

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir