SGK Rapor Parası

Sgk Rapor Almak Ve Rapor Parası

Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı çalışan sigortalıların devlet hastaneleri,sağlık ocakları ve özel hastanelerden rapor alma hakkı vardır.Bu rapor hakkından kesilen ücreti ise rapor parası olarak alma hakkı vardır. Bu rapor hakkı çalışma kurumları farkındalıklarından ötürü değişmektedir.Sgk kurumuna bağlı sgk’lıların yılda kırk güne kadar rapor hakkı vardır.

Fakat bu raporlarda yedi günden sonra aylık kazançlarından raporlu olduğu hergün için günlük ücretlerinin 3/1 ‘ni kesilmektedir.Yani yılda kırk gün rapor alan bir sigortalının  33 gününden ücret kesilmektedir bu kesilen ücrette 33 günde 11 gün tam ücrete denk gelmektedir.

Bu kesilen ücretin ise belli bir oaranını İl sgk müdürlüğünden geri alabilmekteyiz.Bu işlem için yapmamız gerekenler ise raporumuzun bir fotokopisi ile sgk müdürlüğüne başvuruda bulunmaktadır.Evrağınızı teslim ettikten sonra engec 10 iş günü içerisinde rapor parası hesabınıza yatacaktır.

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

7 yorum

  1. Rapor parası ve doğum ücreti izni ile ilgili yapmanız gerekenleri ve paranızı en kısa zaman da nasıl alırsınız bunları öğrenmek için arayın yardımcı olalım madur ve zor durumda kalmayın irtibat tel 0544 697 19 20

  2. Ameliyat olduğum için 3 aylık heyet raporum var, ne kadar ücret alacağımı nereden öğrenebilirim? Teşekkürler…

  3. RAPOR PARAMI ALICAM FAKAT HANGİ EVRAKLARLA HANGİ KURUMA GİDİCEM ANKARADA OTURUYORUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ

    1. Syn Ali Altındaş raporunuzun bir örneği,kimlik fotokopiniz ile en yakın il sgk müdürlüğüne başvuru yapınız..Ayrıntılı bilgileri size orada vereceklerdir.Geçmiş olsun

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir