Sgk Numarası

Sgk Numarası Sorgulama

Eski yıllarda sgk olmadığı yani sosyal güvenlik kurumlarının birleşmediği zamanlarda herkes kendi bağlı bulunduğu sosyal kurumuna ait olduğu hastanelere gitmek ve tedavi olmak zorundaydı. Ssk numarası olanlar ssk hastanelerine bağ kurlu olanlar ise devlet hastanelerine gitmek zorunda bırakılırdı.Sgk numarası, Emekli sandığı ve memurlar da aynı şekilde üniversite hastanesi gibi kurumlara giderek tedavi olabilirlerdi. Bu konuda bir gün önce işverenden vizite kağıdı alınır ve ertesi gün sabahın ilk ışıkları ile sıraya girer tedavimizi olmaya çalışırdık.

Sgk Numarası Nedir

Günümüz internet teknolojisi ile Sgk Numarası bu sıkıntılı ve anlaşılmaz durumlar ortadan kaldırılmış isteyen istediği hastaneye gidebilme imkanına kavuşmuştur. Hatta işyerinden vizite kağıdı almasına da gerek kalmadan sadece nüfus kağıdı ile sağlık kurumlarına gidilerek tedavi olma fırsatı sağlanmıştır. E-sgk ile her vatandaşın bir sosyal güvenlik numarası olmuş isteyen nüfus kağıdı ile özel hastanelere bile muayeneye gidebilir hale gelmiştir.

E-Sgk  

E-sgk ile tüm vatandaşlar sosyal güvenlik numarasına sahip olduklarından internet aracılığı ile sigortalılıklarını takip edebilmektedir. Emeklilik gün saydırma ve kalan günleri netten takip etmek çok kolay hale gelmiştir. Hizmet süresini istediğiniz saatte bilgisayar ortamı ile öğrenebilir eğer borcunuz var ise ne kadar olduğunu dahi görebilirsiniz. E-sgk ile istediğiniz başvuruyu yapabilir bunun için sgk kapısına gitmeye ihtiyaç duymayabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları e-sgk ile sorabilir ve cevabınızı yine e-posta ile öğrenebilirsiniz.

Sgk Numarası sorgula

Tüm sosyal güvenlikler birleştiği için artık hastaneye gittiğimizde bize ssk’lımısınız veya bağ kur’lumusunuz sorusuna muhatap olmuyoruz. Yine istenir ise günler öncesinden veya bir gün önce istenilen hastanenin internet sitesine girilerek sgk numaramız ile randevu alıp hastanelerde sıra beklemeden muayene de olabilmekteyiz. E-sgk avantajları ile zamanınız heba olmamakta işlerimiz daha seri yürütülebilmektedir. E-sgk sadece bizim için değil tüm aile bireylerimiz için geçerli olduğundan bakmak ile yükümlü olduğumuz kişilerde sosyal güvenlik numarası ile istediği hastaneden randevu alabilme imkanına sahiptir.

Sgk Numarası Öğrenme

Eskiden sosyal güvenlik kurumlarını ayrı çatı altında olması emeklilik işlemlerinde de bizlere sıkıntı yaratır sosyal güvenlik kurumları arasında mekik dokurduk. Bütün kurumlar ayrı yerlerde olduğundan işlemlerimiz günlerce sürerdi. Şimdi bütün sosyal güvenlik kurumları aynı çatı ve kurum adı altında birleştiğinden tüm işlemler tek merkezden yürüdüğü için 15 gün içinde emeklilik işlemlerimiz biter ve emekli maaşı almaya hemen başlarız. Gün sayımı ve diğer kurumlardaki günlerimizin bir araya getirilerek toplanması işlemini artık tek çatı altından sgk gerçekleştirmektedir.

Bunun için yapılması gereken tek şey ister e-sgk ile isterseniz bizzat sgk binasına giderek vereceğiniz bir dilekçe olmalıdır. Sonrasında tüm işlemler sgk tarafından gerçekleştirilip size bir yazı ile de bildirilir. En geç 15 gün içinde emekli maaşınızın bağlandığını da müjdeler. Size de emekliliğinizin tadını çıkarmak kalacaktır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

1 yorum

  1. mrb.ben yeni mezun oldum öğretmenlie başvuru yapacağım.sgk numaramı istediler.ben babam üzerinden hastanede muyene oluyorum kendi sigortam yok.bu sgk numarası ile ssk sicil numarası aynı şeymidir?lütfen acilen öğrenmem gerekiyor yardımınızı bekliyorum.iyi günler

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir