Sgk Medula

SGK Medula Nedir

SGK medula çalışan veya emekli olmuş kişinin emekli sandığı, bağkur, ssk gibi kuruluşlardan sağlık hakları için ödenen ücrete denir. SGK içerisinde vizite sahibi olan kişilerin ilaç, muayene, özel hastaneler, devlet hastaneleri ve diyaliz merkezleri gibi saplık kuruluşlarında alınan hizmetin ücreti SGK medula işlemine göre devlet tarafından ödenir ve kişi bazı hizmet bedelleri dışında herhangi bir ödeme yapmaz. Ancak medula hizmetleri ay sonunda maaşın belirli bir kısmından küçük bir kesinti gösterebilir. SGK Medula sağlık hizmetlerindeki ödemenin bilişim üzerindeki ayağıdır.

SGK Medula Ne İşe Yarar?

SGK medula sigortalı çalışan kişinin sağlık haklarını maddi durumunu düşünmeden özgürce kullanabilmesi sağlar. Aynı zamanda pahalı ilaçları da büyük oranda indirerek ilaçları daha uygun fiyatlara sahip olunur. Zaman konusunda probleminiz olmaz ve sağlık hizmetlerini daha kapsamlı almanızı sağlar.

SGK Medula Sistemine Nasıl Girilir?

SGK Medula sistemine girebilmek için öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşma yapılmalıdır. Anlaşma yapıldıktan sonra sistem tarafından kullanıcı adı ve şifre hedefinize gönderilecektir. Daha sonra SGK Medula sistemini giriş yaparak kullanabilirsiniz.

SGK Medula Sisteminin İşleyişi

SGK Medulanın işleyişi bir takipçi numarası alınarak başlanır. SGK Medula işlevi içerisinde kişi hastalığı için küçük belgeler alır ve bu belgeler ile gerekli sağlık hizmetini elde eder. Elde ettiği sağlık hizmeti için ise herhangi bir ödeme yapmaz. Kişilerin almış olduğu hizmetler SGK medula sistemine girilir ve faturalanır. Böylelikle ödemeler devlet tarafından yapılır.

SGK Medula Eczane

SGK Medula özel hastanelerde veyahut devlet hastanelerinde küçük yapışkan belgeler halinde verilir. Eczanelerde ise reçete olarak verilir ve reçetenizdeki ilaçlar medula sistemine girilerek ücretler oradan belirtilir. Aynı şekilde gözlük yaptırma veya alma işlemlerinde de medula bu işlevde kullanılır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

1 yorum

  1. hastane masrafları hakkında: maaşımdan ne kadar kesildiğini öğrenmek istiyorum. kolay gelsin

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir