Sgk İşe Giriş

Sgk İşe Giriş Bildirgesi

Sgk işe giriş belgesi öncelikle sgk ya gidilerek alınması gerekmektedir. Ancak daha önceki işyerinizden ayrıldıysanız ve elinizde işe giriş belgeniz var ise o halde elinizdeki belgelerinizle birlikte ve sizden istenilen diğer evraklarla birlikte iş başvurunuzu gerçekleştirebilir ve size geri dönüş yapılmasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca eğer daha önceden bir işe girdiyseniz ve o işten uzun sürede ayrıldıysanız o halde sizin çalıştığınız kurumun ayrıca işsizlik ödeneği hakkını dolduruyorsanız çalıştığınız firmanın sgk ya bildirim yapması ve bu bilgiyi aktarması gerekmektedir.

İlk işe girişlerde sgk bazı firmalarda uygulanmaz aslında büyük firmalarda dahi bu durum söz konusu bazen olabilmektedir. Öncelikle nedeni; ilk işe girildiği tarihten itibaren 1 ay içinde sgk yapılacağı bilgisi aktarılır çalışana ancak bu durumu kötüye kullanan firmalar ne yazık ki yok değil var.

Sgk İşe Giriş  Formu

Sizde kaliteli firmalara giriş yaparak ve firmayı önceden iyice araştırarak bilgi sahibi olabilirseniz o halde canınız sıkılmayacak ve başınız ağrımayacaktır. Artık sgk sız işçi ve personel çalıştırmak suç biliyoruz ki ancak belirttiğimiz üzere bu durumları kendi menfaatleri üzerine kullanan büyük ölçekte firma bulunmaktadır.Sgk işe giriş bildirgesi kapsamında sizin bir önceki iş yeriniz de sigortalı olarak çalışıyorsanız o firmada da yeni işyerinize bildirim yapabilir veya yeni girdiğiniz iş yerinizde de muhasebe departmanı konu ile ilgili olan sizin evraklarınızı sgk ya bildirim yapabilmektedir. Dilerseniz sizde bildirim yapabilirsiniz.farklılıklar içeren durumda sgk işe giriş belgesi aslında uzun bir süreç olup mutlaka çalışana bildirim yapılması ve bilgi verilmesi gerekmektedir.

Sgk İşe Giriş Belgesi

Sizde çalıştığınız yerde herhangi bir olumsuzluk olduğunu düşündüğünüzde şikayet etme hakkınız olduğu gibi ayrıca dava açma hakkınızda bulunmaktadır. İşe girişleri de birçok şey düşünülmeli ve ilgili evraklar tam olarak hazırlanmalı ve sunulmalı ve bundan sonrası tabi ki firmanın insiyatifine kalmış bir durum olmaktadır. Sizde sgk giriş belgelerinizi hazırlayarak işe giriş kontrolünüzü ayrıca internetten size verilen şifre ile kontrol edebilirsiniz ve sigortanızın ne zaman başladığına dair bilgileri alabilirsiniz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

3 yorum

  1. HERŞEY YALAN BAŞTA DIYORLAR SIGORTA YAPACAĞİZ YAPMIYORLAR BIZDE BUNA MECBURUZ NAPALIM EKMEK PARASI

  2. BAZI FİRMALAR HEMEN YAPMIYOR DENEME SÜRESİ DİYOR 6 AY SİGORTA YAPMADAN ÇALIŞTIRIYOR.HAKKINI ARAMAYA KALKARSAN YANARSIN YA ÇALIŞ YADA ÇEK GİT DİYOR.NERDE BURDA ADALET BENCE SIK OLARAK İŞ YERLERİ DENETLENMELİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir