Sgk E-Bildirge

Sgk E Bildirge

Her insanın geleceği ile kaygı duyması yaşlılık ve sonrası dönemleri sonrası ile ilgilidir. Herkes yaşlılığı dönmelerinde rahat etmeyi ve para sorunu olmadan ömrünün kalan bölümünü geçirmeyi ister. Bunun yanında sağlık sigortası da yaşlılar için en önemli unsurdur. Sağlık sigortası herkes için bir hak olduğundan yaşlılar bu konuda daha hassas olurlar.

Sgk E Hizmet

Ülkemiz sosyal güvencesi sgk sağlık konusunda bizleri güvence altına almaktadır. Çalıştığımız dönemler ve sonrasında sağlık konusunda hepimiz sgk güvencesi altına alınırız. Çalıştığımız dönemlerde eğer çalışan isek işveren tarafından ödenen sigortamız işveren isek de tarafımızdan ödenerek kendimizi güvence altına alırız. Her devletin sosyal güvenlik kurumu vatandaşlarının sağlığını güvence altına almak zorundadır. Bu sosyal devlet olmanın bir gerekliliği ve zorunluluğudur. Eskiden ülkemizde Ssk ve bağkur gibi bunların yanında emekli sandığı gibi ayrı kurumlar bizlerin çalıştığı kuruma göre bizleri sigortalar ve güvence altına alırdı. Bu durumun bazı zamanlarda sıkıntı yaratması da işten değildi. Çünkü kurumlar arası geçişlerde sorunlar yaşanır ve bunların toplanması bazen sıkıntılar yaşamamıza neden olurdu.E bağkur

Sgk Evrak Takibi

Geçtiğimiz yıllarda bütün sigorta kurumlarının bir araya getirilerek sgk bünyesinde toplanması dağınıklığı ortadan kaldırmış ve sosyal devlet olmanın şartları olgunlaşmaya başlamıştır. Eskiden Sigortalılık konusunda ne yapacağını şaşıran halkımız şimdi tek çatı altında toplanmış olan sosyal güvenlik kurumları ile işlerini daha rahat halledebilmektedir. Yine bundan birkaç yıl önce emeklilik dilekçesi veren bir kişi kurumlar arasında mekik dokumak zorunda kalırdı. Çünkü bütün sosyal güvenlik kurumları ayrı binalarda olduğundan çok zor anlar yaşardık. Kısacası emeklilik dilekçesi vermek eziyetlerin en büyüğü haline dönüşürdü. Neyse ki günümüz teknolojisi ve sgk birleşmeleri bizi bu sıkıntılı durumdan kurtarmıştır. Şimdi emeklilik dilekçesi tek bir kuruma verildiği gibi çok bürokratik işlemlerden de geçmeyiz. 15 gün içinde bağlanan emekli maaşımız ile emekliliğin tadını çıkarmaya başlarız.

Sgk E Eczane

Yine eskiden günlerimizi saydırmak bile çok uzun ve zor bir iş olduğu gibi günlerce uğraşmamız gereken bi iş haline gelirdi. Teknolojinin gelişmesi ile sgk e devlet konusunda ciddi çalışmalar yapmış ve tüm bilgilerini bilgisayar ortamına aktarmış ve şahsımız ile ilgili ne var ise internet üzerinden öğrenmemizi sağlayarak bizi zaman israfından kurtarmıştır. E-sgk ile tüm işlemlerimizi de internet vasıtası ile yapabilir gerekir ise emeklilik başvurusu bile yapabilirsiniz. Bunun yanında kalan gün sayısı veya borçlarınızı da internet e-sgk aracılığı ile öğrenmek mümkün hale getirilmiştir.

E Sgk

Bu imkanlar sayesinde hem işverenler rahatlamış hem de çalışanlar ciddi bir soluk almışlardır. Sabahın erken saatlerinde sıraya girilerek yapılan o zahmetli işler artık bilgisayar aracılığı ile ortadan kaldırılmıştır. Yine eskiden işveren veya muhasebesinden alınmak zorunda olan viziteye çıkma kağıdı bize çok zor anlar yaşatırdı. Şimdi e-devlet uygulaması ile nüfus kağıdımız yeterli olmaktadır.

E bildirge ile ilgili 2012 yılında yayınlanmış ve geçerliliği halen olan duyuruya ulaşmak için tıklayınız

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir