Sgk Borç Sorgulama

SGK Sorgulama yapabilmek için nereden ne yapmamız lazım ? Sgk borç öğrenme işleminde dikkat edilmesi gerekenler

Devletimiz bünyesi altında bulunan 75 milyon vatandaşın yaklaşık 50 milyonun sgk çatısı altın olduğu varsayılrısa,sgk ya borcu olan kişi saysıda yaklaşık 10 milyon civarındadır.Bu sgk borçları ssk,bağkue ve emekli sandığının toplanmasından önceki ssk borcu sorgulama,bağkur borcu sorgulama dan biriken borçlardır.

Eski adıyla ssk borç sorgulama olan sistemin adı sgk borç sorgulama oalrak değişmiştir.Bunun yanısıra bağkur borç sorgulama da aynı ssk da olduğu gibi sgk borc sorgulama adıyla değişmiştir.Sgk borc sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayınız.

SGK borcu yoktur belgesini almak için aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere bir ekran gelecektir. Bu ekran dan gerekli alanları doldurup sisteme giriş yaptığınızda sorgulama yapabileceksiniz.

Sgk Borcu Yoktur Belgesi Almak İçin Tıklayınız.

sgk_borcu-yoktur-belgesi

E-Borcu Yoktur Sorgulama İçin tıklayınız

sgk_borcu-yoktur-belgesi2

 

E-Borcu Yoktur Belgesi Kontrol Uygulaması

e-sgk-borcu-yoktur-belgesi

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

22 yorum

 1. Askerlikborçlanması yaptım ödedim.günler gözüküyor.yatırılan paralar niye gözükmüyor.key hesapları gsk.yadevredilmedimi.şahısların sigortaborçları veya ödemeleri key hesaplarından yapılmayacakmıydı.key hesaplarındaki nemalar veya tüm fon hesapları uçuruldumu bilgilendirirseniz.teşekkürler.

 2. Ben 2004 yilindan bu yana Yurt disinda yasiyorum. SGK ya borcum olduguna dir bir yazi eski adresime yollanmis.bunu nasil duzeltebilirim.Tesekkur ederim

 3. ben buraya sgk borcumu öğrenmeye geldim ama bir türlü öğrenemiyorum ben ve bütün diğer arkadaşlara yardımcı olsanız seviniriz saygılarımla

  1. Seyit Bey Merhabalar;

   Yukarıdaki yazının sonundaki size uygun linke tıklayarak açılan sayfada sizden istenilen bilgileri giriniz.Bilgileri girdikten sonra seçmiş olduğunuz sorgulama işlemi gerçekleşecektir.

 4. 2003.3.ayında esnaflık tan bağkura kayıt oldum bugüne kadar ödeme yapmadım acaba nekadar borcum olmuştur

 5. sgk borcumuzu nerden öğrenmemiz gerekiyor.Buraya giriyoruz ama sorgulayamıyoruz yardımcı olursanız sevinirim.

 6. aralık 2011 isteğe bağlı sigorta için kaydoldum ve o günden bu güne kadar hiç ödeme yapamadım çünkü yapama durumum yok.herhangi bi ceza borç yada haciz gibi bişeyle karşılama durumum varmı varsada ne yapmam gerekiyo ödeme durumum hiç yok..saygılarımla…

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir