Sedef hastalığı tedavisi

Süreğen bir deri hastalığı olan sedef, tıp literatüründe “psoriasis” olarak isimlendirilmekte ve bu rahatsızlık son zamanlarda artış göstermektedir.Sedef hastalığının kesin olarak neden meydana geldiği bilinmese de, bu yönde bilim adamlarının araştırmaları sürmekte ve öne sürülen bir teoriye göre de sinir sistemi ile alakalı olduğu düşünülmektedir.

Deri hastalıkları içinde en tehlikeli ve en ciddisi olan sedef hastalığı (psoriasis), bulaşıcı bir rahatsızlık olmamaktadır. Sedef hastalığı olan birisinde cilt yüzeyinde gümüş renkli ayrık ya da bitişik kabuklanmalar ortaya çıkar. Bu şikayetler ekseri ilk olarak dirsek, diz, kafa derisi ve alt ekstremiteler üzerinde görülür, ancak zamanla tüm vücuda yayılır. Bazen de oluşan kabuklanmalar nemli ya da irinli şekildedir. Peki sedef hastalığının tedavisi var mıdır, varsa nasıldır?

Sedef hastalığının tedavisi

 

Bu rahatsızlık son zamanlar şifalı bitkiler ile tedavi edilmeye çalışılmaktadır. Çoğu sedef hastası bitkilerin şifasından faydalanmış ve yüz güldürücü sonuçlar elde etmiştir. Sedef hastalığı tedavisi için piyasa da satılan ilaçlarda bulunmaktadır. Ancak hiçbir tedavi kesin sonuç vermediği için siz yine de uzman bir hekimden yardım almayı deneyin.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir