Sedef Hastalığı Belirtileri

Sedef Hastalığı Tedavisi

Sedef hastalığı bir cilt sorunudur. Genellikle stres kaynaklı oluştuğu bilinen ve derinin alacalı bulacalı bir görünüme sahip olmasına sebebiyet olan bir hastalıktır.Sedef hastalığı ömür boyu süren bir türdür. Deri üzerindeki beyazlıklar ve pullanma iyileşmeler gösterir ancak dönemsel olarak artma ve azalma periyotları vardır. Sedef hastalığı sonradan oluşabileceği gibi genlerinde hastalık oluşumunda büyük etkisi vardır. Ailede sedef hastasının olması diğer bireyleri risk altına sokmaktadır.

Sedef Hastalığı  Nedenleri

Günümüzde sedef hastalığı konusunda birçok araştırma ve tedavi yöntemleri için birçok çalışma yapılmaktadır. B- Clear tedavisi ise son keşfedilen ve geliştirilen tedavi şeklidir. Bu tedavi yönteminde sedef hastalığı olan bölgeye birkaç dakika boyunca ultraviyole B ışını uygulanmaktadır. Tedavi bölgesi yaklaşık 10 cm çapında bir alanı kapsamaktadır. Bu yöntem yurt dışında aktif olarak kullanılmaktadır. Türkiye’de ise yeni olarak yaygınlaşma göstermektedir.Sedef hastalığının tedavisinin mümkün olmadığı kabullenilmiş bir gerçek olsa da iyileşme kaydedilmiş hastalar mevcuttur. Üstelik sürekli geliştirilen tedavi yöntemleri ile bu sonuçlar her geçen gün artmaktadır.

Sedef Hastalığı Bitkisel Tedavisi

Önemli olan hastalığı tanımak ve sebeplerini belirlemek. Ve en önemlisi de tedaviye ara vermeden ve düzenli şekilde devam etmektir.Hastalık en çok dirsekler, dizler, kasık, kol ve bacaklar, avuç içleri ve ayak tabanı gibi sert yapılarda ve kıvrımlı kısımlarda ve saç diplerinde görülmektedir.Sedef hastalığı için özel olarak üretilen kremler, losyon ve şampuanlar orijinal oldukları takdirde hastalığın evrelerini geciktirebilir. Ve zaman içerisinde sedefte azalma kaydedilebilir.Güneş banyolarının da hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.Sedef hastalığı için başvurulan bitkisel yöntemler ise bilinçli kullanıldıkları takdirde çare olabilmektedir. Ancak her ürün gibi bu alanda da sahtecilik has safhadadır. Sedef hastalığına iyi geleceği iddia edilerek satılan birçok bitki sedef hastalığında artışa sebebiyet verebilmektedir.

Sedef Hastalığı  Nedir
Bitki karışımlarının içerisini tam olarak öğrenerek kullanmak en doğru seçenektir. Hatta sedef hastalığına doktor gözetimi dışında müdahale etmemek tedavi süresince daha olumlu sonuçlar alınmasına neden olacaktır.
Sedef hastalığı bulaşıcı bir hastalık değildir. Fakat çok göze çarpan lezyonlara sahip olduğu için çevre tarafından yadırganmaktadır. Zaman zaman ise lezyonlarda ki kaşıntı ve ağrılar hastayı ciddi derecede bunalıma sürükleyebilir. Mümkün olduğunca hasta ile sedef hastalığı hakkında konuşmamak, sorular sormamak yapılabilecek en doğru davranıştır. Özellikle bayanlarda görülen sedef hastalıkları dış görünüşü etkilediği için bayanlarda ağır depresyonlara sebebiyet verebilmektedir.

Sedef Hastalığı  Başlangıcı
Sedef hastalığı nedeni ile bayanlarda cinsel soğukluk, kendini beğenmeme ve eslere karsı güvensizlik gibi kaynaklardan dolayı çiftler arasında ciddi problemler görülebilmektedir.Sedef hastalığına karsı en yaygın kullanılan bitki kürü ise acı mısır baklasının kaynatılarak posasının sedefli bölgelere sarılmasıdır.Bunun yanında turunç kabuğu yakılır. Kül zeytinyağı ile karıştırılıp merhem yapılır. Sedefli bölgeye gün içerisinde birkaç defa sürülür.Havacıva otunun da sedefe iyi geldiği söylenmektedir. Ancak bu bitkiler kesinlikle bilinçsizce kullanılmamalıdır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

4 yorum

  1. slm arkadaşlar sedef ve egzema bizim işimiz önce ürünü gönderiyoruz 10 gün sonra memnun kaldınızmı parasını gönderiyorsunuz 0541 309 36 98

  2. sedef hastalarına özel bir link gönderiyorum inşallah faydası olur geçmiş olsun

  3. saç diplerimde sedef var kaşınıyo kepek gibi gözüküyo kaşıdıkcada çoğalıyo ne yapmalıyım ne önerirsiniz?

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir