SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Satılan İşyerinde Çalışan Bir İşçinin Kıdem Tazminatı

Satılan İşyerinde Çalışan Bir İşçinin Kıdem Tazminatı

Uzun yıllar aynı iş yerinde çalışan bir sigorta işçisinin kendi isteği dışında gerçekleşen nedenlerden dolayı kendi iş yerinin bir iş yerine satılması durumunda kıdem tazminatı hakları ne olur.Yaptığımız araştırmalarda bize en çok gelen soruların başında “İş yeri satılan bir işçi hangi iş yerinden kıdem tazminatı isteyebilir mi?”.Yada “kıdem tazminatı alabilme hakkı var mı?”, “Yasal yollar sonucu tazminat hakkı doğar mı?

Çalıştığı iş yeri kısmen değiştirildiğinde yada kısmen veya satılması durumunda, ilk iş yeri tarafından kıdem tazminatları ödenip işten ayrılacaklar yada aynı yerde çalışmaya devam edeceklerdir.

İşyerinin başka bir işyerine satılması durumunda işçi haklarından hiç bir değişiklik söz konusu olamayacak ve tarafları bir anlaşmaya varamadıkları durumlarda işçi hakları dahilinde yasal yollara başvurabilecek.

Taraflar anlaşma sonucunda işçinin kıdem tazminatı devreden veya deviralan kurumlar tarafından hiç bir hak kaybı olmaksızın Kıdem Tazminatı, Yıllık Ücret ve İzin Hakları aynı şekilde devam edecektir.

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir